«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 09.10.2016

1. Dziękujemy paniom i panom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła  i otoczenia. Udało się między innymi wygrabić część trawników. Pracę tę chcemy kontynuować przy dobrej pogodzie w poniedziałek od godziny 9.00. Bardzo proszę w związku z tym o wsparcie, gdyż od tego uzależnione jest skoszenie trawy przed zimą. Natomiast na sobotę proszę o sprzątanie parafian z ul. Wyzwolenia.

2. W minioną niedzielę złożyliśmy na dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną 776 zł. Dziś natomiast jest po Mszy św. zbiórka za żywy pomnik św. Jana Pawła II-„Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta zapewnia materialne wsparcie uzdolnionej ale ubogiej młodzieży.

3. Nowożeńcom Monice i Karolowi dziękujemy za ufundowanie kwiatów do kościoła. W ich intencji modlić się będziemy podczas najbliższej nowenny.

4. W piątek jest Dzień Edukacji Narodowej. Podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy za wszystkich pracowników naszej oświaty.

5. Za tydzień przypada 38 rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. W modlitwie podziękujmy Bogu za dar jego osoby i 27 lat trwającego pontyfikatu.

6. Zachęcamy do czytania naszej prasy katolickiej. W zakrystii natomiast są do nabycia po 5 zł kalendarze Gościa Niedzielnego na rok 2017. Na razie mamy ich tylko 10 sztuk, ale istnieje możliwość ich dokupienia na następną niedzielę.

7. Cała parafia została dotknięta niedawno informacją o ciężkiej chorobie 8-letniej Amelki śpiewającej w naszej scholce. Od 3 tygodni dzielnie walczy ona z tą chorobą w szpitalu. Jest jej wielkim pragnieniem przygotowanie się i przystąpienie do I Komunii św. Setki osób już otoczyło ją duchową opieką przez Msze św., pielgrzymkę, modlitwy i inne ofiary. Postanowiliśmy teraz wspomóc ją również materialnie i w następną niedzielę będzie zbiórka po Mszach św. na częściowe choćby pokrycie kosztów jej powrotu do zdrowia. Mamy głęboką nadzieję, że znów ujrzymy ją wraz z rodzicami w jej pierwszej lub drugiej ławce przy ambonce na niedzielnej Eucharystii.

8. W związku z tą sprawą informujemy, że strażacy OSP Bukowno i Gminne Centrum Medyczne WOL-MED. Organizują akcję krwiodawstwa połączonej z rejestracją niespokrewnionych dawców szpiku kostnego w niedzielę 16.10.2016, w godzinach od 10.00 do 16.00, przy ul. Zwycięstwa 9. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie do 15 października pod numerami telefonów: 530 819 945 oraz 606 346 975. Więcej informacji jest na ten temat jest w tablicy ogłoszeń.