«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 16.10.2016

1. Serdecznie dziękuję paniom i panom, którzy w ostatni poniedziałek przyszli z pomocą w wygrabieniu igliwia mimo padającego deszczu. Umożliwiło to skoszenie trawników, gdy tylko pozwoliła na to pogoda. Wdzięczność wyrażam także paniom za sobotnie sprzątanie świątyni. W tym tygodniu proszę o taką pomoc parafian z ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.

2. Dziękujemy również nowożeńcom Joannie i Łukaszowi za ufundowanie kwiatów do kościoła. W ich intencji pomodlimy się podczas najbliższej nowenny.

3. Dziś odbywa się w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii oraz przystępujących do Komunii św. W związku z powyższym prosimy, aby panowie opuszczali kościół wejściem przy drzwiach prowadzących na chór (od 1 Maja), a panie wejściem od strony ul. Kościuszki. Ułatwi to ministrantom liczenie.

4. We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia, a w piątek uczcimy Boże Miłosierdzie. Tym razem Koronkę zmówimy bezpośrednio po różańcu.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia 1772 zł. Dziś natomiast będziemy bardzo wdzięczni za ofiary złożone na pomoc dla Amelki. Jej walka z chorobą w szpitalu potrwa jeszcze kilka miesięcy. Dlatego w imieniu jej i jej rodziny dziękujemy również za wsparcie duchowe i wszelkie dowody pamięci i sympatii. Bóg zapłać.