«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 30.10.2016

1. W związku z powtarzającymi się i sygnalizowanymi przez wiernych przypadkami wchodzenia na plac kościelny z różnego rodzaju zbiórkami dobroczynnymi bez żadnych wcześniejszych konsultacji z gospodarzem miejsca, informujemy naszych parafian, że zbiórki takie muszą byś sprawdzone przez Kurię Diecezjalną, gdyż w wielu przypadkach jest to, niestety żerowanie na ludzkiej dobroci, następnie muszą uzyskać zgodę ks. Biskupa i dopiero wtedy można poprosić ks. proboszcza o ich przeprowadzenie w danej parafii. Dlatego prosimy parafian o ich ignorowanie, jeśli wcześniej nie pojawiły się w ogłoszeniach parafialnych.

2. W niedzielę 6 listopada o godzinie 17.00 rozpocznie się bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.00 i o 16.00. Eucharystia na cmentarzu parafialnym odprawiona będzie o godzinie 11.00. Poprzedzi ją procesja za zmarłych z wypominkami o godzinie 10.30. Taka sama procesja odbędzie się na cmentarzu komunalnym o godzinie 12.30. Bezpośrednio po niej, ok. 13.00 w kaplicy cmentarnej odprawi Mszę św. ks. proboszcz Jan Wadas z Parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bukownie Starym.

4. W środę jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Ostatnia Msza św. będzie połączona z procesją za zmarłych wokół kościoła i modlitwą różańcową za parafian, którzy odeszli do domu Ojca w ciągu minionego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami będzie można uzyskać odpusty za zamarłych. Warunki ich uzyskania zamieściliśmy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii będzie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo o powołania, w piątek od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi, w sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P., a wieczorem o 17.00 kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

no images were found

7. W sobotę, 5 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie ul. Sikorskiego odbędzie się VI Piłkarski Turniej Niepodległości.  Rozpoczęcie turnieju o godz. 9.00. Udział mogą wziąć dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i licealna oraz całe rodziny. Zapraszamy do udziału i kibicowania by na sportowo uczcić Święto Niepodległości.

8. Dziękujemy tym, którzy pomogli w sprzątaniu świątyni, a prosimy o tę pomoc w sobotę parafian z ul. Manifestu Lipcowego, Górniczej, Jodowej, Powstańców Śląskich, Mickiewicza i Sienkiewicza.

9. We wtorek pochowaliśmy śp. Danutę Kamionka, a w piątek śp. Czesława Poczęsnego. Polecajmy ich w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu.