«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 29.09.2013

1. Dziękuję paniom Barbarze i Stanisławie oraz panom Jackowi i Jurkowi za wczorajsze prace związane ze sprzątaniem świątyni. O taką samą pomoc proszę w najbliższym tygodniu parafian z ul. Reymonta.

2. Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa październikowe- w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej.Za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych można zyskać odpust zupełny. Różaniec w kaplicy przy ul. Leśnej będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 17. 15. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Porządek przewodniczenia i uczestnictwa jest następujący:

poniedziałek – Żywy Różaniec „Przykościelne”ulice Bukowna
wtorek – klasy I i II gimnazjum ul. Niepodległości
środa – klasy IV, V, VI ul. Wyzwolenia
czwartek – klasy I, II, III ul. Szkolna, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
piątek – III klasy gimnazjum domy prywatne po drugiej stronie miasta

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota października. Nabożeństwa właściwe dla dwóch pierwszych dni będą połączone z różańcem, natomiast nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. będzie w sobotę po porannej Mszy św. W pierwszy piątek spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego też dnia będzie spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas III gimnazjum o 17.30.

4. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dlatego w niedzielę 6 października br. podejmiemy ogólnopolską modlitwę w tych intencjach oraz zbiórkę do puszek na Caritas. Te działania można również wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

5. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii św. dzieci klas II i ich rodziców. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie i rozdanie różańców.

6. Otrzymaliśmy jeszcze 29 kalendarzy z Gościa Niedzielnego pt. Jan Paweł II- święty człowiek. Są do nabycia w zakrystii w cenie 5 zł.

7. W poniedziałek wznawiamy prace przy tynkowaniu pomieszczenia po kaplicą św. Józefa. Mam nadzieję, że poradzimy sobie z nimi w ciągu tego tygodnia. Na pewno natomiast ukończone będzieukładanie kostki brukowej na cmentarzu parafialnym.

8. Caritas Parafialna wznawia od 1 października pomoc żywnościową dla najuboższych.

9. Można już pobierać druki na wypominki za zmarłych.