«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2016

1. Serdeczne podziękowanie składam Pani Irenie za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękuję imiennie, bo tylko ona odpowiedziała na moją prośbę z ubiegłej niedzieli. Proszę tym razem parafian z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki.

2. Wczoraj zostało usunięte uszkodzenie jednej z ławek. Kosztowało to godzinę pracy i … Przy okazji proszę parafian, aby zwracali uwagę na to, jak wchodzą i wychodzą z ławek. Chodzi o to, by nie ocierać butami o ich boki. Na większości widać już czarne smugi po podeszwach oraz zarysowania i wgłębienia na kantach.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w tym roku liturgicznym i kończy Nadzwyczajny Rok Święty Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-lecia chrztu Polski. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Jego częścią są Msze św. roratnie, które sprawować będziemy w dni powszednie o godzinie 18.00. Dla dzieci przewidziany jest konkurs adwentowy. Prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.

4. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (cena dużej 15 zł, małej 6zł). Jeśli ktoś ofiaruje więcej, to nadwyżka będzie przeznaczona na cele charytatywne parafii. Podczas Mszy św. o godzinie 7.30 nastąpi też poświęcenie opłatków. Jak każdego roku, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła w okresie zimowym (za ubiegły sezon kosztowało ono prawie 17 tys. zł przy raczej łagodnej zimie).

5. Za dwa tygodnie w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Zbigniew Medoń z Krakowa (przewodnik Pielgrzymki Chrzanowskiej przez ostatnie lata). Proszę parafian, by uwzględnili rekolekcje w swych planach.

6. W najbliższy wtorek, we wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, odprawimy o godzinie 18.00 Mszę św. w intencji chórzystów i scholki parafialnej.

7. W sobotę, 26 listopada w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci w sprawie strojów komunijnych. Zapraszamy o godz. 16.30 grupę dziewczynek, a na godz. 17.00 grupę chłopców.

7. Informujemy że w tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili 31 potrzebujących rodzin. Do programu, przy znacznie ostrzejszych niż przed rokiem kryteriach, zakwalifikowano 13 rodzin. Od 19 listopada można tym rodzinom już pomóc ofiarując wspólnie paczki. O tym, jak to zrobić informuje plakat w tablicy ogłoszeń i nasza strona internetowa.

8. Wszystkich chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu zapraszamy do służby ministranckiej w naszej parafii. Zapisy przyjmuje ks. Tomek. Spotkania dla ministrantów i kandydatów odbywają się w soboty o godz. 10.00.

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Krystyna Krzemień i Felicja Gędłek. Pogrzeb śp. Felicji odbędzie się dzisiaj o godzinie 13.00. Za granicą zmarł też  śp. Robert Kaszuba. Jego pogrzeb będzie w środę o godzinie 14.00.