«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 04.12.2016

1. Dziękuję serdecznie parafianom z ul. 1 Maja – bloki za pomoc w sprzątaniu kościoła i proszę na tę sobotę parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste. W związku ze zniszczeniami na placu kościelnym zwracamy się z prośbą, by nie wchodzić na trawniki. Z drzew zwisają ciężkie, złamane gałęzie, które zagrażają wypadkiem. Nie byliśmy w stanie usunąć ich wszystkich przed niedzielą. Oprócz drzewostanu ucierpiał też kabel zasilający dzwony, na który zwalił się ciężki konar.

2. Wdzięczność wyrażam za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia oraz za modlitwę i czas ofiarowany Panu Bogu i bliźnim.

3. Dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszach świętych zbierane są ofiary na ten cel. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosi je ks. Zbigniew Medoń.
Zapraszamy też w poniedziałek i wtorek na Msze św. rano o 9.00, po południu na roraty o godzinie 16.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w poniedziałek od godziny 8.30 do 10.00 i po południu od godziny 15.30 do 16.30 oraz od 17.00 do 18. 30. Taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów rekolekcji.

5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, którzy przygotowują się do uroczystości Pierwszej Komunii na Mszę św. o godz. 18.00 podczas, której zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki
z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej.

6. W niedzielę, 11 grudnia po mszy św. o godz. 9.00 odbędzie spotkanie z uczniami klasy III a, która przygotowuję się do sakramentu bierzmowania.

7. Zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci do udziału w Mszach św. roratnich. W tym tygodniu z racji rekolekcji roraty z kazaniem dla dzieci w poniedziałek i wtorek będą o godz. 16.00, natomiast od środy do piątku o godz. 18.00. W sobotę roraty są o godzinie 7.00.

8. Z uwagi na rekolekcje i spowiedzi adwentowe w naszym dekanacie kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna we wtorek i sobotę.

9. Z przedświąteczną wizytą udamy się do chorych po rekolekcjach adwentowych. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii (podając nr telefonu)

10. W czwartek pochowaliśmy śp. Karolinę Pałasz, którą w modlitwie zawierzamy Miłosierdziu Bożemu.

11. W imieniu klubu sportowego Samuraj zapraszamy do hali MOSiR-u w następną niedzielę (11 grudnia) od godziny 10.15 na turniej charytatywny połączony z kiermaszem. Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Amelki Zając.