«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 18.12.2016

1. Dziękuję serdecznie parafianom z ul. 1 Maja – numery nieparzyste za pomoc w sprzątaniu kościoła i proszę w tym tygodniu w piątek od godziny 9.00 (z uwagi na Wigilię) o pomoc parafian z ul. Kościuszki.

2. Wdzięczność wyrażam naszym panom za okazaną w poniedziałek, środę i czwartek pomoc w przygotowaniu choinek pod dekoracje. Podziękowanie składam też ich ofiarodawcom: panu Tomaszowi, Józefowi i panu Czesławowi. Drzewka są bardzo ładne, a szczególnie imponująco prezentują się w tym roku sprezentowane przez pana Czesława jodły w prezbiterium. W poniedziałek będzie kolejny etap prac związanych z przygotowaniem konstrukcji szopki. We wtorek od godziny 9.00 proszę o pomoc panie i panów w dekorowaniu choinek (zwłaszcza tych, którzy już są zorientowani w tego typu pracach).

3. Przypominamy, że w poniedziałek jest spowiedź w Okradzionowie. Na Mszy św. wieczornej nie będzie więc można tego dnia skorzystać z sakramentu pojednania. Zachęcamy do tego w inne dni (także przed Mszą św. poranną od 6.30 do 6.55).

4. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mszę świętą tego dnia odprawimy tylko rano o godzinie 7.00. Wraz z pierwszą gwiazdką zapalamy świąteczne oświetlenie (proszę by nie było falstartu) i zasiadamy do Wieczerzy Wigilijnej, która powinna mieć charakter religijny. Dzielenie się poświęconym opłatkiem i wzajemne składanie życzeń poprzedza modlitwa (prowadzona przez głowę domu), odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa (Łk 2, 1nn) i śpiew kolęd. Do wieczerzy nie podajemy alkoholu. O północy odprawimy tradycyjną Pasterkę, a potem czeka nas dwudniowe świętowanie. Eucharystię w te dni odprawiamy według niedzielnego porządku. Kościół przed Pasterką będzie otwarty tuż po godzinie 23-ej. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W Wigilię nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. Są jeszcze ostatnie sztuki świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Za tydzień dziewczęta ze scholii parafialnej będą sprzedawać w cenie 20 zł po wszystkich Mszach św. płyty z nagranymi przez siebie utworami na rzecz pomocy dla ich chorej na białaczkę koleżanki Amelki.