«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 20.10.2013

1. Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Fundację im. Jana Pawła II Dzieło Nowego Tysiąclecia. W sumie złożyliśmy kwotę 1466 zł (w roku ubiegłym 1292 zł). Dzisiejsza taca przeznaczona jest natomiast na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Wdzięczność wyrażam uczestnikom wczorajszego sprzątania. Panu Zbyszkowi dziękuję natomiast za wyczyszczenie dywanów w prezbiterium, kościele i zakrystii. Proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę od godziny 9.00 parafian z bloków przy ul. 1 Maja.

3. Nie powiodła się instalacja nowego krzyża w ostatni piątek. Przeszkodziła w tym pogoda. Chcieliśmy uczynić to właśnie w piątek z uwagi na jego symboliczne znaczenie. Jest to bowiem dzień męki krzyżowej Pana Jezusa, a do tego w minionym tygodniu był on związany z Bożym Miłosierdziem. Z powodzeniem przeprowadziliśmy całą operację wczoraj w godzinach od 8.00 do 13.45. Szczególnie chciałbym w tym miejscu podziękować wykonawcom na czele z panem Grzegorzem Dubajem. Krzyż jest znacznie większy od poprzedniego i został wykonany ze stali nierdzewnej i specjalnego szkła. W środku posiada oświetlenie LED, które będzie uruchamiane automatycznie o zmierzchu. Montaż aparatury sterującej zostanie przeprowadzony przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Chcemy, aby krzyż świecił już na procesji za zmarłych w Dzień Zaduszny. W przyszłą niedzielę podamy do wiadomości, kiedy odbędzie się jego błogosławieństwo i poświęcenie. Koszt krzyża z „nierdzewki,” to 8500 zł plus szkło 1300 zł. Do tego dojdą jeszcze koszty elektroniki, rachunek za pracę spawacza oraz rachunek za wypożyczenie dźwigu i zwyżki. Dotychczas na ten cel złożono 2 ofiary: jedną 200 euro i drugą 500 zł. Pewna osoba zadeklarowała też kwotę 1000 zł. Ofiarodawcom niechaj hojnie wynagrodzi dobry Bóg!

4. We wtorek przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II, naszego umiłowanego papieża. Zachęcamy do liczniejszego w tym dniu udziału w Eucharystii.

5. W przyszłą niedzielę powinniśmy otrzymać jeszcze 20 egzemplarzy kalendarza z Ojcem św. bł. Janem Pawłem II.