«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 27.10.2013

1. Informujemy wszystkich planujących zawarcie sakramentu małżeństwa, że bliższe przygotowanie do tego wydarzenia, tzw. Pre-Kana, rozpocznie się w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie w niedzielę 10 listopada o godzinie 17.00.

2. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy na tacę z przeznaczeniem na Papieskie Dzieła Misyjne kwotę 2582 zł (w roku ubiegłym 2405 zł). Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek przypada Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie ma więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obowiązuje nas tego dnia pod grzechem ciężkim udział w Eucharystii. W naszej wspólnocie porządek ich sprawowania jest następujący: w świątyni odprawiane będą Msze św. o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00, a na cmentarzu parafialnym o godzinie 11.00. Mszę św. dla posiadających groby swych bliskich na cmentarzu komunalnym odprawi ks. proboszcz ze Starego Bukowna ks. Jan Wadas. Procesja na cmentarzu z wypominkami jednorazowymi za zmarłych będzie pół godziny przed sprawowaną tam Mszą św., a więc o 10.30 na cmentarzu parafialnym i o 12.30 na komunalnym. Lektor będzie zbierał ofiary na cmentarzu parafialnym na nasze seminarium, za co z góry dziękujemy.

5. 1 listopada to również I piątek miesiąca. Adoracja, spowiedź i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będą przed Mszą św. z godziny 16.00. Adorację rozpoczniemy o 15.00.

6. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godzinie 9.00 i o 18.00. Po Mszy św. z godziny 9.00 będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. (z racji I soboty miesiąca). Po wieczornej natomiast odprawimy procesję różańcową za wszystkich wiernych zmarłych, a w szczególności za zmarłych w minionym roku naszych parafian. Lista jest w tablicy ogłoszeń. Prosimy o jej sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie. Zapraszamy na tę Eucharystię zwłaszcza rodziny zmarłych i całą wspólnotę parafialną (ze świecami). Zakończymy procesję przy grobie ks. Zelka błogosławieństwem i poświęceniem krzyża na świątyni. Wszystkim, którzy złożyli na ten cel ofiarę serdecznie dziękuję. W tablicy ogłoszeń umieściliśmy kilka zdjęć ze starym krzyżem, przedstawiającymi jego uszkodzenia.

7. W związku z wymienionym uroczystościami możemy uzyskać odpusty za zmarłych. Warunki ich uzyskania zamieściliśmy na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń.

8. Sprzątanie będzie w tym tygodniu wyjątkowo w środę. Proszę o pomoc wszystkich parafian od godziny 9.00.Z uwagi na opadanie liści i igliwia pracy jest sporo. Dziękuję tym parafianom, którzy pomogli we wczorajszych porządkach oraz w grabieniu trawników w poniedziałek i środę.

9. Do nabycia jest jeszcze 20 kalendarzy z bł. Janem Pawłem II.

10. Wiadomość z ostatniej chwili: Nasza parafia zajęła I miejsce w Polsce w organizacji Parafiady Regionalnej!

11. W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Mariannę Paluch. Polecamy ją w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.