«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 10.11.2013

1. Serdecznie dziękuję za wczorajszą pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki, a proszę o nią na najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki. Wdzięczność wyrażam panom Józefowi, Mirosławowi, Władysławowi i Czesławowi za prace porządkowe i remontowe przy świątyni i plebanii.

2. W ostatnią środę zapłaciliśmy za dźwig i zwyżkę podczas montażu krzyża na świątyni 1680 zł. W sumie parafia wydała więc na to dzieło 11 180 zł (nie licząc wkładu samych wykonawców-3400 zł). Z tego 6 100 zł wpłynęło jako wotum parafian na ten cel(kwoty od 20 zł po 2 ofiary 1000 zł). Wszystkim ofiarodawcom jeszcze raz gorąco dziękuję. Za fundatorów krzyża modlić się będziemy w sposób szczególny podczas najbliższej nowenny.

3. Dziś, po Mszach świętych zbierane są datki na pomoc Kościołom prześladowanym. Tym razem pomoc ta adresowana jest do chrześcijan w Nigerii. W przyszłą niedzielę odbędzie się natomiast zbiórka na naszą caritas Diecezjalną.

4. Jutro przypada 95 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji będzie odprawiona o godzinie 9-tej uroczysta Msza św. za Ojczyznę, na którą serdecznie zapraszamy. Przypominamy o wywieszeniu przed domami flag narodowych.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Uczcimy więc Eucharystią o godzinie 18.00 i Koronką przed Najświętszym Sakramentem Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Nie wiadomo, czy uda się nam wykonać w tym roku stopień z palisady przy głównej alejce naszego cmentarza parafialnego. Wykonawca jest aktualnie zajęty pracami na cmentarzu parafialnym w Gołaczewach. Być może, jeśli pogoda pozwoli, to prace podejmiemy z końcem listopada lub początkiem grudnia. W innym przypadku wrócimy do nich na początku wiosny. Ponieważ wielu parafian jest zainteresowanych wykonaniem przy okazji utwardzonego podłoża obok grobów swoich bliskich, to rozpoczęcie prac zostanie zakomunikowane w ogłoszeniach duszpasterskich.

7. Parom narzeczeńskim przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie rozpoczyna się bliższe przygotowanie do małżeństwa. Obejmuje ono Mszę św. i spotkania przez 5 kolejnych niedziel.

8. W minionym tygodniu pochowaliśmy dwie nasze parafianki- Aleksę Jadwigę Szlęzak i Janinę Derdaś. W najbliższy wtorek odbędzie się natomiast pogrzeb śp. Artura Budny. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

9. Miło mi poinformować, że w sobotnim (8.XI) turnieju piłki nożnej ministrantów organizowanym przez Rycerzy Kolumba w Sławkowie z racji 95 rocznicy odzyskania niepodległości, drużyna lektorów z naszej parafii zdobyła I miejsce. Gratulujemy tak lektorom, jak i ich opiekunowi ks. Piotrowi.