«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 29.01.2017

1. Serdeczne podziękowanie składam paniom i panom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego za wczorajsze sprzątanie. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.

2. Przypominamy, że przez okres ferii zimowych Msze św. w dni powszednie odprawiać będziemy tylko o godzinie 18.00.

3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Eucharystię będziemy mieli możliwość uczestniczenia w Eucharystii o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Podczas każdej z nich będzie poświęcenie świec. Prosimy o ich dokładne zabezpieczenie przed spływaniem wosku. Najlepiej zrobić próbę w domu. Chodzi o to, by nie zniszczyć ławek, a zwłaszcza tapicerki.  Po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc dla żeńskich zakonów klauzurowych.

4. W Święto Matki Bożej Gromnicznej mamy też pierwszy czwartek miesiąca. Właściwe dla tego dnia nabożeństwo będzie po Mszy św. z godziny 18.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca wizyta u chorych rozpocznie się o godzinie 9.00. O godzinie 17.00 będzie adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające i ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. będzie połączone z comiesięcznym wieczorem uwielbienia, który rozpoczniemy o godzinie 16.45. Zachęcamy w roku 100-lecia objawień fatimskich do licznego w nim udziału. W przyszłą niedzielę odbędzie się po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

6. W piątek od godziny 9.00 rozpoczniemy demontaż świątecznego wystroju kościoła. Potrzebna będzie pomoc wielu osób, tak pań jak i panów. Liczę na wsparcie parafian.

7. Na zakończenie dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas po tzw. kolędzie. W sumie odwiedziliśmy 1473 rodziny (o  29 więcej niż przed rokiem). Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary kolędowe i na kościół.