«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 17.11.2013

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli w ubiegłą niedzielę ofiary w łącznej kwocie 1021 zł na pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Nigerii. Dziś natomiast wspieramy materialnie naszą Diecezjalną Caritas oraz poszkodowanych na Filipinach, którzy ucierpieli wskutek tajfunu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Wdzięczność wyrażamy tym, którzy wzięli udział we wczorajszym sprzątaniu świątyni. W najbliższą sobotę proszę o taką pomoc od godz. 9.00 parafian z ul. Słowackiego, Sawickiej, Pocztowej, Krótkiej, Skwer, Cichej, Borowskiej, Spacerowej, Buczka i Krasickiego.

3. Dziękuję także naszym panom za wszelkie prace remontowe i porządkowe przy kościele i plebanii. Panu Romanowi dziękuję za montaż instalacji odgromowej na nowym krzyżu. W tym tygodniu przeprowadzimy jeszcze konserwację postumentu (spaw zewnętrzny), na którym krzyż jest zamocowany. Na naszej stronie internetowej możemy już obejrzeć galerię zdjęć z uroczystości jego poświęcenia.

4. W środę przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, który jest patronem naszej diecezji. W piątek natomiast uczcimy patronkę śpiewu i muzyki kościelnej św. Cecylię. Z tej okazji wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji chóru i scholii parafialnej. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odprawimy na zakończenie roku liturgicznego. W sobotę poprzedzającą tę uroczystość odbędzie się o godzinie 10.00 w katedrze sosnowieckiej Msza św. na zakończenie Roku Wiary. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej

6. Z żalem informujemy, że 11 listopada zmarł ks. Andrzej Biernacki, który przez 7-letnią pracę wikariusza mocno zapisał się w dziejach naszej parafii. W jego pogrzebie w Gorzkowie w ostatni czwartek wzięła udział liczna grupa parafian oraz delegacja Urzędu Miejskiego. O księdzu Andrzeju pamiętajmy w naszych modlitwach.

7. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł również do domu Ojca śp. Tadeusz Molęda. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00.