«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą 26.02.2017

1. Narzeczonych, którzy zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że bliższe do niego przygotowanie rozpocznie się w przyszłą niedzielę w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie o godzinie 17.00. Obejmuje ono poza udziałem we Mszy św. także katechezy z teologii małżeństwa przez pięć kolejnych niedziel.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy od tzw. Popielca okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (związane są nią osoby, które ukończyły 14 rok życia) i post (związane nim są osoby od 18 lat życia aż do rozpoczęcia 60 roku, jeden posiłek do syta i 2 lżejsze). Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać o godzinie 17.15. Modlitwie tej przewodniczyć będą grupy duszpasterskie, młodzież i dzieci według następującego porządku:
3 marcaŻywy  Różaniec,
10 marcaIII klasy Gimnazjum,
17 marcaklasy IV-VI,
24 marca – dzieci pierwszokomunijne,
31 marcaministranci,
7 kwietniascholka,
14 kwietniasiostry Prezentki.

Już teraz anonsujemy, że jedna z Dróg Krzyżowych, to będzie tzw. Ekstremalna (nocna) Droga Krzyżowa organizowana z innymi parafiami dekanatu (7kwietnia). Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie w każdą niedzielę o godzinie 15.30.

4. W ramach dzieł pokutnych podejmujemy także dzieło tzw. jałmużny wielkopostnej. Skarbonki w cenie można będzie nabyć przy wejściu do kościoła począwszy od Środy Popielcowej (koszt – 2,50 zł). Zwracamy je następnie w Niedzielę Miłosierdzia (II Niedziela Wielkanocy). Od następnej niedzieli będzie można też nabywać paschaliki do koszyczków ze święconką, na liturgię Wielkiej Soboty i do śniadania wielkanocnego (koszt 5 zł).

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o powołanie w czwartek po wieczornej Eucharystii, w piątek adoracja od godziny 16.30 do 17. 15 (z uwagi na Drogę Krzyżową). Zarówno podczas adoracji, jak i podczas Drogi Krzyżowej będzie okazja do spowiedzi. W sobotę nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. po rannej Mszy św. a wieczorem kolejny Wieczór Uwielbienia o godzinie 16.45.

6. Wyjątkowo ciepło pragnę podziękować parafianom z „Działek”, którzy w dużej liczbie (ok. 13 osób) przybyli na sprzątanie kościoła. Dzięki temu o godzinie 10.00 świątynia była już gruntownie posprzątana. W tym tygodniu o wsparcie proszę parafian z ul. Reymonta, Ignacego Krasickiego, Bukowej i Spacerowej.