«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata 24.11.2013

1. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie świątyni, a proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę od godziny 9.00 parafian z ul. Sosnowej, Leśnej za przejazdem, Poprzecznej, Grabowej, Młyńskiej i Brzozowej.

2. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na Caritas Diecezjalną i pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach 2155 zł. Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy.

3. Przełożone spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.

4. Za tydzień rozpoczynamy I Niedzielą Adwentu nowy rok liturgiczny i czas przygotowania do Bożego Narodzenia. W wigilię tej niedzieli po Eucharystii z godziny 18.00 poświęcimy opłatki na wigilijny stół. Ofiary jakie będą składane przy ich nabyciu przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Zaopatrywanie się w opłatki w Parafii to nasz znak solidarności ze wspólnotą, do której należymy i z jej potrzebami. Nie kupujmy ich w hipermarketach. Są nie poświęcone. Sprawiamy wtedy wrażenie, jakby opłatek był takim samym produktem, jak chleb, czy bułka. Natomiast już od dziś możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom- większe po 15 zł, mniejsze po 6 zł. Jeśli ofiarujemy coś więcej, to dodatkową kwotę przeznaczymy na pomoc młodzieży uczestniczącej w Parafiadzie.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się autokarowa pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Torunia na 22 rocznicę powstania tej rozgłośni. Zapisy przyjmuje (także telefonicznie) pani Halina Wróblewska. Szczegóły podane są w tablicy ogłoszeń.

6. Za dwa tygodnie, w II Niedzielę Adwentu, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadzi je ks. dr Mariusz Karaś – kanclerz Kurii Diecezjalnej. Prosimy o modlitwy w tej intencji.