«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2017

1. Bardzo dziękuję paniom Janinie i Urszuli oraz siostrze Janinie i panu Janowi za sprzątanie kościoła w ostatni piątek. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę o godzinie 9.00 parafian z ul. 1 Maja – numery nieparzyste.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Niech poświęcony własnej duszy czas przyniesie obfite owoce.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P., a o 16.30 kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przygotowującej nas do 100-lecia objawień fatimskich.

4. W dniu wczorajszym została w katedrze w Sosnowcu poświęcona figura Matki Boskiej Fatimskiej. W naszym imieniu odebrała ją rodzina Sygułów. Jej uroczyste przyjęcie przez wspólnotę parafialną będzie miało miejsce podczas sumy o godzinie 11.00. Wieczorem natomiast rozpocznie odwiedzanie rodzin. Bardzo prosimy zapisywać się w zakrystii, aby przyjąć u siebie Matkę Bożą. Regulamin peregrynacji (w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej) jest następujący:

A. Przy zapisie podajemy adres i telefon (za rodziny będziemy się modlić podczas nowenny)

B. Wraz z figurą rodzina zabiera Księgę, do której wpisujemy swe podziękowania i prośby (będą czytane podczas najbliższej nowenny)

C. Do figury dołączany jest modlitewnik, którym można się posłużyć czuwając przy Matce Bożej

D. Figurę Matki Boskiej zabieramy po wieczornej Mszy św., a przynosimy do świątyni następnego dnia przed wieczorną Eucharystią (rodzina jest na Mszy św., po której zabiera Mszę św. i na Eucharystii, przed którą przynosi ją do świątyni)

E. W niedzielę będą podawane nazwiska rodzin na najbliższy tydzień (chodzi o dzień, w którym odbieramy figurę)

5. W tym tygodniu Matka Boska Fatimska odwiedzi: niedziela – ks. Proboszcz, poniedziałek – ks. Tomasz, wtorek – siostry Prezentki, środa – rodzina Sygułów, czwartek – p. Maria Klimas, piątek – rodzina Bartman, sobota – rodzina Szastak, niedziela – p. Elżbieta Majchrzak

6. Nadal zapisujemy się na nocną Drogę Krzyżową. Do następnej niedzieli prosimy o uregulowanie ubezpieczenia (5 zł) i autokaru (10 zł, jeśli skorzystamy z tej formy powrotu).

7. W tym tygodniu pochowaliśmy śp. Walentynę Bugała, Natalię Kaim, Kazimierza Warskiego i Irenę Gargała. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

8. Zachęcamy do nabywania paschalików  i skarbonek, by wesprzeć jałmużną ubogich.