«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 02.04.2017

1. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy świętej ma miejsce czytanie Męki Pańskiej oraz poświęcenie palm. Przed Mszą o godzinie 11.00 gromadzimy się na placu przed świątynią i tam też poświęcimy palmy. Dopiero potem procesyjnie wejdziemy do kościoła na liturgię Mszy świętej.  W tym roku nie będzie procesji spod MOK-u.

2. Dziękujemy za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia i za wspólną modlitwę. Wyrażamy wdzięczność ministrantom za rozważania do ostatniej Drogi Krzyżowej, a najbliższą poprowadzi scholka parafialna.

3. W najbliższy piątek odbędzie się też Nocna Droga Krzyżowa leśną drogą do Płok. Zakończymy ją Mszą św. o północy w tamtejszym sanktuarium. Droga Krzyżowa rozpocznie się u nas w kościele, gdzie spotkają się grupy ze wszystkich parafii naszego dekanatu. Bardzo proszę o przybycie do świątyni na godzinę 20.30. Zapisy przyjmowane są jeszcze dziś w zakrystii (ubezpieczenie – 5 zł, autokar powrotny – 10 zł).

4. Trwa peregrynacja figury Matki Boskiej Fatimskiej  w rodzinach naszej parafii. Do wczorajszego południa zajęte były wszystkie terminy do 9 maja włącznie. Można zapisywać się na tę peregrynację całymi blokami (już zrobili tak parafianie z ul. Zwycięstwa 8), ale w zakrystii podajemy wtedy nazwiska rodzin przypisane do konkretnej daty. Figura wędruje wtedy od rodziny do rodziny, ale na zakończenie odwiedzin w danym bloku rodziny te przychodzą (jeśli wiek i stan zdrowia na to pozwalają) na Eucharystię. Prosimy, aby sąsiedzi przyszli z pomocą tym parafianom, którzy nie są w stanie osobiście odebrać figury z kościoła. Peregrynacja będzie trwała, póki będą chętni. W tym tygodniu są to rodziny: poniedziałek – p. Janik, wtorek – p. Czerniak, środa – p. Maria Maroszek, czwartek – p. Zygadło, piątek – p. Urbańscy, sobota – p. Kowalczyk, niedziela – p. Franciszek Gargała.

5. Panu Grzegorzowi dziękuję za wykonanie nowej kapliczki z hartowanego szkła kryształowego z dwoma bocznymi uchwytami. Dzięki temu figurę niesie się wygodnie (mimo znacznego ciężaru) w dwie osoby. Dziękuję też panom Leopoldowi, Mirosławowi, Mieczysławowi i Krzysztofowi za pomoc przy kościele i plebanii. Naprawili między innymi kostkę w głównej alejce przed kościołem.

6. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo Eucharystyczne z modlitwą o powołania będzie po wieczornej Mszy św. Natomiast w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się o godzinie 16.30 i trwać będzie do Drogi Krzyżowej. Będzie oczywiście okazja do spowiedzi. W oba te dni Komunia św. będzie podczas wieczornej Eucharystii pod obiema postaciami.

7. Proszę o zapisywanie w zakrystii chorych, których chcemy odwiedzić w najbliższy czwartek i piątek. W czwartek ks. Tomasz odwiedzi oba domy opieki przy ul. Reymonta, ja natomiast w piątek Dom Opieki „Skałka” (ok. godziny 10.00).

8. Wczoraj odbyła się wizytacja Ks. Dyrektora Wydziału Finansowego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Pawła Rozpiątkowskiego. Wrażenie zrobiła między innymi nasza łączka krokusów. Z wizyty tej powstał krótki film o naszym kościele i jego otoczeniu.

9. Dziękuję parafianom z 1 Maja – numery nieparzyste za pomoc w sprzątaniu. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Kościuszki.

10. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.