«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017

1. Gorąco pragnę podziękować siostrom, paniom i panom za pomoc w przygotowaniu i udekorowaniu Grobu Pańskiego, kaplicy wystawienia i świątyni. Dziękuję też za sprzątanie po Niedzieli Palmowej i po „święconce”. W tę sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. Sosnowej, Grabowej, Leśnej za przejazdem, Brzozowej, Młyńskiej, Olchowej i Poprzecznej oraz wszystkich chętnych. Sprawę z uwagi na wizytację kanoniczną potraktujmy jako bardzo pilną. Ogromną wdzięczność czuję wobec naszych parafian za głębokie, liczne i piękne przeżycie Triduum Paschalnego. Aż 529 osób ucałowało krzyż, spowiedź w Wielki Piątek trwała od 21.00 aż do 2.00 w nocy (przy dwóch spowiadających kapłanach). Dziękuję za czynne zaangażowanie w liturgię słowa, nocną adorację scholce, chórowi, ministrantom pod kierownictwem ks. Tomasza, strażakom trzymającym straż nocną, panom, którzy włączyli się do procesji rezurekcyjnej.

2. W tym tygodniu goszczą Matkę Boską Fatimską następujące rodziny: poniedziałek – rodzina Urbańskich, wtorek – r. Płotnikowskich, środa – Misztal-Piasny, czwartek – p. Stanisława Siemieńska, piątek – p. Janina Rocznik, niedziela – r. Łypaczewskich.

3. Porządek wizytacji duszpasterskiej Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka w dniu 23 kwietnia 2017 roku:
7.15 – powitanie przez parafian chlebem i solą oraz kwiatami, wręczenie kluczy do świątyni, pokropienie wiernych wodą święconą, wspólne procesyjne wejście do kościoła, modlitwa ks. proboszcza i sprawozdanie duszpasterskie od ostatniej wizytacji
7.30 – Msza św.
8.30 – rozmowa z ks. proboszczem i ks. wikariuszem
9.00 – Msza św.
10.00 – spotkanie w kościele z grupami duszpasterskimi i parafianami czynnie zaangażowanymi w życie wspólnoty
11.00 – Suma sprawowana przez Ks. Biskupa w intencji parafian
12.10 – nawiedzenie klasztoru Sióstr Prezentek, nawiedzenie cmentarza i wspólna z parafianami modlitwa za zmarłych przy grobowcu Sióstr Prezentek, odwiedziny chorej Pani Danuty Syguła

4. Dziękujemy za ofiary w kwocie 1905 złożone w Wielki Piątek na Grób Pański w Jerozolimie (w ubiegłym roku 1449 zł), a także za ofiary przy „święconce” na zakup prospektu piszczałkowego wraz z nowym nagłośnieniem do naszych organów. Informacja jest już dostępna na stronie internetowej parafii. Jutro taca będzie na wsparcie katolickich uczelni wyższych.

5. Za tydzień przynosimy przed ołtarz skarbonki jałmużny wielkopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w to dzieło się włączyli.

6. Na zakończenie życzymy naszym Parafianom i Gościom głębokiego doświadczenia tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. W świecie, który jakże wielu z nas wypełnia obawami i lękiem tylko spotkanie ze Zmartwychwstałym może przynieść nową  nadzieję i napełnić nas prawdziwym pokojem, jak stało się to z kobietami i uczniami-świadkami zmartwychwstania. Niech te święta staną się szczególną okazją do okazania radości i miłości w naszych rodzinach. Szczęść Boże!