«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 01.12.2013

1. Serdecznie dziękuję parafianom za wczorajsze sprzątanie świątyni. W tym tygodniu proszę o to parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza i Kolejowej.

2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent ma nas przygotować do godnego przeżycia Bożego Narodzenia i kształtować w nas postawę czuwania na przyjście Pana. Doskonałą okazję do tego stwarzają tzw. roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej w Adwencie. W naszej parafii będziemy ją odprawiać o godzinie 18.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

3. Drugą formę przygotowania stanowią rekolekcje adwentowe. Rozpoczniemy je w następną niedzielę, ale program zamieszczamy już dzisiaj w tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy, że przykazanie Nie zabijaj nakłada na nas obowiązek troski o własne życie duchowe. Nie zaniedbujmy więc rekolekcji!

4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców.

5. W środę przypada Wspomnienie św. Barbary, która jest między innymi patronką górników. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana u nas w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

6. W piątek jest Wspomnienie dowolne św. Mikołaja, patrona dobroczynności. Nie zapominajmy, o podarowaniu sobie tego dnia odrobiny radości. Dzieci uczestniczące w roratach mogą liczyć na słodki upominek.

7. Tego tygodnia mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami o powołania będzie po Mszy św. wieczornej. W piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00, o 17.45 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i o 18.00 Eucharystia. W sobotę nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M.P. będzie po porannej Mszy św.

8. W następną niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

9. W piątek i sobotę odbędzie się natomiast ogólnopolska akcja Caritas zbierania żywności dla najbiedniejszych w sklepach Biedronka. W akcji tej weźmie także udział młodzież z klas gimnazjalnych Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie i nasza Parafialna Caritas.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jacek Jeleń (pogrzeb odbył się w sobotę) i śp. Zofia Baranowska (pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00). Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.