«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 15.12.2013

1. Dziękuję serdecznie i gratuluję świadectwa wiary tym wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych, jakie odbyły się w minionym tygodniu.

2. Podziękowania składam również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie w łącznej kwocie 1138 zł.

3. Wdzięczność wyrażam paniom, które pomogły posprzątać po rekolekcjach kościół i otoczenie oraz panom, którzy już podjęli pracę przy dekoracji Bożonarodzeniowej na zewnątrz świątyni. Przy okazji dziękuję też panu Tomaszowi, naszemu leśniczemu, który tradycyjnie służy nam życzliwą pomocą. W najbliższym czasie umieszczone tam świerki wyposażymy w świąteczne oświetlenie. Na cały tydzień planujemy również prace przy ustawianiu choinek w kościele. W sobotę i następny poniedziałek chcemy przygotować wystrój wewnątrz kościoła. Proszę o pomoc wszystkich chętnych, ale szczególnie mam na myśli tych, którzy już w tym uczestniczyli ze względu na doświadczenie w tego typu pracach (w sobotę od godziny 9.00).

4. Nadal zachęcamy do nabywania opłatków oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece te powinny zapłonąć w naszych rodzinach na wigilijnym stole. Sugerujemy, aby w Boże Narodzenie zapalić je następnie na grobach naszych bliskich na znak duchowej z nimi łączności i ofiarować im także modlitwę, by narodzili się dla nieba.

5. W tym tygodniu mamy III piątek miesiąca. Zatem po Mszy św. z godziny 18.00 będzie nabożeństwo eucharystyczne z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie.

6. W sobotę o godzinie 14.00 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury im. Jana Pawła II odbędzie się opłatek dla wszystkich mieszkańców pod hasłem „Wigilia pod chmurką”.