«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23.04.2017

1. Cieszy nas bardzo obecność w naszej parafii pasterza Diecezji Sosnowieckiej ks. Biskupa Grzegorza. Wyrażamy Mu wdzięczność za wspólną modlitwę, posługę w konfesjonale i skierowane do nas Boże słowo. Ufamy, że ta wizyta przyczyni się do umocnienia wiary naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy serdecznie za ofiary w kwocie 3404 zł (w roku ubiegłym 3319 zł) złożone na wsparcie katolickich uczelni wyższych.

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca z dnia dzisiejszego jest więc w połowie przeznaczona na dzieła charytatywne świadczone przez Caritas. Doświadczając Miłosierdzia Boga sami umiejmy okazywać miłosierdzie naszym bliźnim. Skarbonki jałmużny wielkopostnej składamy do koszyczka przy ołtarzu. Z racji Niedzieli Miłosierdzia możemy tam również składać datki, które  wraz z tą jałmużną przeznaczymy na pomoc chorej na białaczkę Amelce. Swoim groszem będziemy mogli się też podzielić za tydzień. W ramach Niedzieli Seminaryjnej gościć będziemy kleryka i wspólnie modlić się o powołania do kapłaństwa, a taca będzie przeznaczona na wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

4. Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Wobec Najświętszego Sakramentu odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Serdecznie dziękujemy za piątkowe i wczorajsze sprzątanie świątyni oraz za wsparcie w ciągu tygodnia przy porządkowaniu otoczenia wokół kościoła. W najbliższą sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Wygiełza, Starczynowskiej, Urzędowej i Kolejowej.

6. W poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli Uroczystość św. Wojciecha. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii. Wdzięczność wyrażam za zamówione przy tej okazji Msze św. w mojej intencji. We wtorek jest natomiast święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

7. Na naszej stronie internetowej są już filmy z liturgii Triduum Paschalnego i Nowenny Pomejańskiej, a na stronie Diecezji Sosnowieckiej pośród innych jest też galeria zdjęć naszego Grobu Pańskiego.

8. Rodziny, które przyjmują figurę Matki Boskiej Fatimskiej w tym tygodniu: dzisiaj – rodzina Łypaczewskich, poniedziałek – rodzina Grzanków, wtorek – rodzina Łuszcz, środa – pani Renata Dąbek, czwartek – pani Maria Jędrej, piątek – rodzina Mosiej, sobota – rodzina Labisko, przyszła niedziela – rodzina Porębskich.