«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 22.12.2013

1. Najpierw pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom prac dekoracyjno-
porządkowych przed Bożym Narodzeniem. W środę przy ustawieniu świerków pracowało aż 11 panów. Prace trwały też w piątek (4 osoby) i sobotę (38 osób), a będą jeszcze kontynuowane w poniedziałek. Mamy nadzieję, że odświętny wystrój świątyni pomoże nam w radosnym przeżyciu tajemnicy Słowa Wcielonego.

2. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie odprawiona o godzinie 7.00, jako ostatnie roraty. Wieczorem natomiast zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o to, aby nie był to zwykły posiłek, lecz miał religijny charakter. I oczywiście, absolutnie nie może być alkoholu. Aby sprostać temu wyzwaniu wigilia w rodzinie powinna mieć następujący przebieg:

– opłatek na białym obrusie, pod który wkładamy odrobinę siana
– zapalenie świecy wigilijnej (np. świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom)
– wspólna modlitwa
– odczytanie tekstu Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2, 1-20)
– śpiew kolędy
– życzenia głowy domu
– wzajemne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń
– wieczerza

3. O północy sprawować będziemy uroczyście Pasterkę. Kościół będzie otwarty już o godzinie 23.15. W liturgię włączą się wszystkie grupy wiekowe naszej parafii- dzieci, młodzież i dorośli. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W sam dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku(7.30, 9.00, 11. 00, 16.00). Taki samo porządek będzie miała liturgia w drugi dzień świąt (św. Szczepana). Taca będzie wówczas zbierana na wsparcie uczelni katolickich w naszym kraju.

4. W piątek przypada św. św. Jana Ewangelisty. W czasie Eucharystii o godzinie 18.00 będzie pobłogosławione i następnie podane do spożycia wiernym wino. Według starego zwyczaju ma ono chronić przed zatruciami układu pokarmowego. W sobotę mamy natomiast święto św. Młodzianków na pamiątkę wymordowanych przez Heroda dzieci betlejemskich. Tego dnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Program wizyt zostanie zamieszczony w tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej w drugi dzień Świąt. Prosimy o sprawdzenie, czy nie pominęliśmy jakieś bloku, czy ulicy.

5. Harcerzom dziękujemy za przekazanie Parafii Betlejemskiego Światełka Pokoju.

6. Paniom z Caritas i wolontariuszom młodzieżowym dziękujemy za przygotowanie i rozprowadzenie kilkudziesięciu paczek dla najuboższych. Akcja potrwa do poniedziałku.