«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 29.12.2013

1. Dziękujemy raz jeszcze naszym parafianom za piękne przygotowanie i przeżycie Bożego Narodzenia. Podziękowanie to kieruję do tych, którzy przez tyle dni pracowali nad wystrojem świątyni, ale także do wszystkich zaangażowanych w liturgię: ministrantom, chórowi, scholce młodzieżowej, osobom biorącym udział w liturgii słowa podczas pasterki, panu organiście i siostrze zakrystiance. Dziękuję za ofiary z drugiego dnia świąt na uczelnie katolickie – 3166 zł.

2. Dziękuję parafianom z ul. Wyzwolenia za poświąteczne sprzątanie. Proszę zaś o tę pomoc na najbliższą sobotę parafian z ul. Zwycięstwa.

3. We wtorek o godzinie 18.00 uroczystą Mszą św. zakończymy rok kalendarzowy. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w modlitwie dziękczynnej za uzyskane łaski. Za udział w liturgii i odśpiewanie Te Deum można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

4. W środę kończymy Uroczystością N.M.P. oktawę Bożego Narodzenia. Obowiązuje nas wtedy udział w Mszy świętej. Jest to pierwszy dzień roku 2014. Przyjdźmy prosić Boga o błogosławieństwo. Eucharystia sprawowana będzie według niedzielnego porządku.

5. W czwartek po porannej Mszy św. będzie nabożeństwo o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego ( pierwszy czwartek miesiąca). W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź będzie od godziny 17.00. Dyżur w konfesjonale pełnić będzie jeden kapłan z uwagi na trwającą wizytę duszpasterską. W sobotę odbędzie się nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M.P. po Mszy św. z godziny 7.00.

6. W następną niedzielę odprawimy po każdej Mszy św. adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli z naszej parafii śp. Marian Probierz, Mieczysław Rodasik, Przemysław Kućmierz, Piotr Adamowski, Stanisław Mitręga.

8. W czasie kolędy Msza św. w dni powszednie o godzinie 18.00 będzie odprawiana tylko w środę (nowenna). Nie będzie też czynna kancelaria. Przypominamy plan wizyty duszpasterskiej, z którym możemy zapoznać się również na stronie internetowej parafii i w tablicy ogłoszeń.