«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 30.04.2017

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas w kwocie 1324 zł (1/2 tacy) oraz za te, które przeznaczone są na pomoc ofiarom wojny w Syrii – 1285 zł.

2. Na parafialnej stronie internetowej możemy obejrzeć film i galerię zdjęć z ostatniej wizytacji kanonicznej, jaką przeprowadził u nas ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Galeria zdjęć z komentarzem umieszczona została również na stronie diecezji. Polecamy zwłaszcza zdjęcie, na którym figura Matki Boskiej Fatimskiej otoczona jest aureolą przypominającą zorzę polarną. Po raz pierwszy udało nam się sfotografować takie zjawisko w naszym kościele, ale podobnych w przeszłości było znacznie więcej.

3. Dzisiaj gościmy kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary z tacy przeznaczone są na wsparcie tej uczelni.

4. Od jutra w dni powszednie odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Eucharystii z godziny 16.00 tradycyjne nabożeństwa majowe. W kaplicy na Starczynowie majówka z udziałem kapłana będzie w przyszła niedziele o godz. 17.15.

5. W środę obchodzić będziemy Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą o godzinie 9.00, 11. i 16.00. Msza św. o godzinie 9.00 sprawowana będzie w intencji Ojczyzny, a została zamówiona przez Radę Miejską. Po niej będzie tradycyjny przemarsz pod pomnik żołnierza Polskiego. Mszę św. o godzinie 16.00 poprzedzimy modlitwą różańcową o 15.30 i nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlitwy o powołania połączymy z nabożeństwem majowym. W piątek okazja do spowiedzi i adoracja o godzinie 17.00. Na jej zakończenie odmówimy najpierw Litanię do N. M. P., a potem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. po porannej Mszy św., a o godzinie 16.30 kolejny Wieczór Uwielbienia (połączony z nabożeństwem majowym).

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie będzie jej natomiast w sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00 z uwagi na poprzedzający ja Wieczór Uwielbienia.

8. Dziękujemy paniom za wczorajsze sprzątanie świątyni. Prosimy o to w najbliższą sobotę wiernych z ul. Wiśniowej, Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne). Jutro natomiast proszę o pomoc w demontażu Grobu Pańskiego o godzinie 9.00.

9. Rodziny przyjmujące figurę Matki Boskiej Fatimskiej: poniedziałek – r. Porębskich, wtorek – r. Pawul, środa – p. Bąchór Wiesława, czwartek – p. Piech Janusz, piątek – p. Ligas Alfreda, sobota – p. Pawlak Beata, niedziela – p. Falfus.

10. Prosimy, by szanować świątynię jako miejsce święte. Niektórym myli się ona z kawiarnią. 3 tygodnie temu znaleźliśmy na chórze rozsypane łupiny po słoneczniku, a wczoraj chrupki kukurydziane. Po piątkowym spotkaniu natomiast pod ławkami pozostały papierki po cukierkach i batonikach.