«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 05.01.2014

1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku (obowiązuje nas udział w Eucharystii). Podczas każdej Mszy św. poświęcone będą złoto, kadzidło i kreda. Poświęconą kredą (będzie dostępna po Eucharystii za symboliczną ofiarę) znaczymy drzwi naszych domów (C+M+B 2014) na znak, że w naszej rodzinie przyjęliśmy nowonarodzonego Chrystusa i Jego błogosławieństwo (Christus mansionem benedicat – Chrystus mieszkanie błogosławi).

2. Taca z jutrzejszej Uroczystości jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy na całym świecie. Ofiarodawcom dziękujemy już dzisiaj za ich hojność.

3. Także jutro odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Marsz Trzech Króli. Wyruszy on o godzinie 10.00 spod MOK-u przez tunel do naszej świątyni, gdzie zakończy się udziałem w Eucharystii o godzinie 11.00. Cieszy nas ta nowa inicjatywa ewangelizacyjna od sześciu zaledwie lat obecna w formie ulicznych jasełek w naszym kraju (w tym roku uczestniczy w niej już ponad 150 miast). Gorąco zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców do czynnego w niej udziału.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale kolędy możemy jeszcze śpiewać do Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego). Na naszej stronie internetowej można już zobaczyć zdjęcia i film z ostatniej Pasterki.

5. Dziękuję parafianom z ul. Zwycięstwa za wczorajsze sprzątanie świątyni, a proszę o taką pomoc parafian z ul. Wojska Polskiego i z bloków przy ul. Nowej.

6. W ostatni piątek pochowaliśmy na cmentarzu komunalnym śp. Stefana Czachórskiego. Miłosiernemu Bogu polecamy go w naszych modlitwach.

7. Z planem wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu możemy się zapoznać na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń.