«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 10.06.2012

1. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary na Świątynię Bożej Opatrzności (1153 zł).

2. Wielką wdzięcznością ogarniam wszystkich, którzy tyle się napracowali, aby uprzątnąć otoczenie kościoła na procesję Bożego Ciała, przygotować wystrój i udekorować trasę procesji. Służbom komunalnym dziękuję za uprzątnięcie ulic, a policji za czuwanie nad bezpieczeństwem.

3. Jutro rozpoczyna się u nas trwająca niemal dobę peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii Krwi bł. Jana Pawła II. Obszernie mówiliśmy o niej przed tygodniem. Dziś możemy zabrać ze sobą szczegółowy program uroczystości, którą rozpoczniemy przejęciem obrazu i relikwii z samochodu kaplicy o godzinie 18.00 koło klasztoru Sióstr Prezentek. Procesja powitalna formuje się w kościele o godzinie 17.30 i stąd ruszamy na miejsce powitania. Mszę św. o godzinie 19.00 odprawi Ksiądz Biskup Piotr Skucha. Taca jest przeznaczona na budowę dwóch nowych kościołów w naszej diecezji. Ufam, że godnie przeżyjemy peregrynację i nie braknie nas w tej świątyni. Szczególnie zależy nam licznej obecności na Mszy św. rozpoczynającej i kończącej peregrynację.
3A. W zakrystii można nabyć obrazy Pana Jezusa Miłosiernego (małe – 20 zł, duże – 30 zł) jako pamiątkę peregrynacji. Proszę przynieść je na Mszę św. kończącą peregrynację na ich poświęcenie. Dostępne są też emblematy do dekoracji okien.

4. Dziękuję fundatorom darów ołtarza (w sumie złożono na ten cel 1750 zł).

5. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. o Najświętszej Eucharystii i w procesjach eucharystycznych w ramach oktawy Bożego Ciała. Jej zakończenie nastąpi w czwartek. Wtedy też po procesji nastąpi poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

6. W środę 13 czerwca, po Mszy św. z godziny 18.00, nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z nabożeństwem fatimskim. W procesji nieść będziemy przed Najświętszym Sakramentem figurę Matki Boskiej Fatimskiej. W piątek natomiast jest Uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma wtedy wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Odmówimy na nabożeństwie czerwcowym Koronkę do Miłosierdzia Bożego z uwagi na III piątek miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji. Tego dnia również odbędą się o godz. 16.00 na Placu Papieskim w Sosnowcu uroczystości upamiętniające pobyt Ojca św. na ziemi sosnowieckiej. Zapraszamy. Ich program zamieszczamy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

8. Bardzo proszę o pomoc w najbliższym sprzątaniu w sobotę parafian z ul. Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10.