«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy 07.05.2017

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie kolejnego Wieczoru Uwielbienia i za wspólną modlitwę. Wdzięczność wyrażamy także za pomoc w demontażu Grobu Pańskiego w poniedziałek oraz za sobotnie sprzątanie. W tym tygodniu sprzątaniem zajmą się o godz. 8.30 rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

2. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy św.

3. W tym roku dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach w niedzielę 14 i 21 maja o godz. 12.00. Dzieci z pierwszej grupy złożą w najbliższą sobotę o godz. 16.00 wyznanie wiary (prosimy o zabranie świecy zabezpieczonej przed kapaniem wosku), a następnie przystąpią do spowiedzi świętej.

4. W sobotę przypada 100-tna rocznica pierwszego fatimskiego objawienia Matki Bożej. W związku z powyższym po wieczornej Mszy św. odprawimy różaniec połączony z nabożeństwem majowym, a następnie ruszymy w procesji wokół kościoła z figurą matki Boskiej Fatimskiej.

5. W związku ze świętem patronalnym św. Floriana z 4 maja, w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji hutników i ich rodzin .

6. Odpust parafialny w Uroczystość św. Andrzeja Boboli odbędzie się 16 maja (wtorek). Sumę odpustową i kazanie będzie miał ks. dr Andrzej Cieślik, były duszpasterz rodzin, a obecnie proboszcz Parafii p.w. Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie.

7. W ostatnią środę pochowaliśmy w wieku 98 lat śp. Janusza Kopczyńskiego byłego żołnierza BCh i AK, chórzystę i dobrego parafianina, którego wielu z nas pamięta choćby z Mszy św. za ojczyznę. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.