«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 12.01.2014

1. Jeszcze raz dziękuję za manifestację wiary podczas Orszaku Trzech Króli w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Wydarzenie to szerokim echem odbiło się nie tylko w Bukownie. Gratuluję Centrum Kultury im. Jana Pawła II doskonałej organizacji tego wydarzenia i umiejętności aktorskich wszystkim wykonawcom. Od 9 stycznia możemy oglądać na naszej stronie internetowej 3 bardzo dobrze wykonane filmy z tego marszu. Dziękuję Panu Robertowi, że dołączył nimi do grona tych, którzy troszczą się o obsługę medialną strony internetowej. Wyrażam nadzieję, że inicjatywa ta nie tylko będzie kontynuowana, ale i rozwijana.

2. Wdzięczność wyrażam wszystkim, którzy złożyli ofiarę na pomoc misjonarzom. Niech Bóg wynagrodzi Waszą hojność! W sumie złożyliśmy na ten cel 3304 zł (w ubiegłym roku 3014 zł). Niewątpliwie na tak wysoką kwotę miał również wpływ wspomniany marsz.

3. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie i proszę o nie w najbliższą sobotę parafian z ul. Manifestu Lipcowego, Górniczej, Jodłowej, Mickiewicza, Sienkiewicza i Powstańców Śląskich.

4. Ukończyliśmy wykładanie posadzki w dekoratorni w pomieszczeniach piwnicznych kościoła. Niebawem rozpoczniemy tam montaż regałów i mebli pod akcesoria używane przy jego upiększaniu. Wkrótce chcemy też przy kaplicy przedpogrzebowej przygotować pomieszczenie do przechowywania narzędzi używanych przy pracach wokół świątyni (wylewka posadzki i położenie płytek).

5. W sobotę pochowaliśmy na cmentarzy parafialnym wieloletnią chórzystkę śp. Zofię Kubat. W modlitwie prośmy, by razem z chórami aniołów i świętych wielbiła Stwórcę w niebie.