«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017

1. Dziękujemy bardzo rodzicom młodzieży, która przyjęła w sobotę sakrament bierzmowania za wartościowy dar ołtarza w postaci dwóch ornatów maryjnych, z których jeden jest z haftem Matki Bożej Fatimskiej (do nabożeństw fatimskich). Wdzięczność wyrażamy dzieciom pierwszokomunijnym za ich dar na misje w kwocie 1440 zł.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota czerwca. W czwartek nabożeństwo o powołania połączymy z Litanią do Serca Pana Jezusa (nabożeństwo czerwcowe), w piątek będzie adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 17.00, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N. M. P. po porannej Eucharystii. Natomiast comiesięczny Wieczór Uwielbienia będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej połączony z nabożeństwem czerwcowym.

3. Wyjątkowo w tym miesiącu wizyta u chorych będzie w czwartek od godziny 9.00.

4. W piątek w ramach Parafiady odbędzie się wyścig rowerowy w kategorii dziewcząt i chłopców, gdzie nagrodą główną jest rower.

5. W następną Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Mieczysław Lipa. Jego pogrzeb odbędzie się poniedziałek o godzinie 14.00. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu.

7. W czwartek i piątek zamontowany został na chórze prospekt piszczałkowy wraz z nowym, amerykańskim nagłośnieniem naszych organów. W najbliższym czasie czekają nas eksperymenty z jego oświetleniem. Koszt wykonania i montażu wyniósł 40 tys. zł. Cieszy nas, że w tak znaczącym stopniu wpłynął ona upiększenie świątyni i podkreślił jej sakralny charakter. Przy okazji dziękuję naszym panom za pomoc w przygotowaniu prac oraz po ich zakończeniu.

8. Prosimy o posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

9. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: poniedziałek – pani Krzemień, wtorek – pani Wójcik, środa – r. Brusów, czwartek – p. Zielińska, piątek – pan Marchewka, sobota – pani Barbara Kowalczyk, niedziela – r. Bobyla