«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą 19.01.2014

1. Bardzo serdecznie dziękuję uczestnikom wczorajszych prac porządkowych z tzw. „Działek” i proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Niepodległości 1-5. Wdzięczność wyrażam naszym panom za prace malarskie w pomieszczeniach piwnicznych świątyni.

2. Wczoraj rozpoczęliśmy w liturgii Kościoła Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Po wspaniałym przeżyciu, jakim był Orszak Trzech Króli, przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury im. bł. Jana Pawła II, a będący formą ulicznych jasełek i nawiązaniem do kolędowania, przyszedł czas również na jasełka w świątyni. Zaprezentują je dla nas dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek w niedzielę 2 lutego o godzinie 10.30. Będzie to Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Mam nadzieję, że oba te jasełka wpiszą się na stałe w kalendarz liturgiczny naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania, jak najmłodsi przeżywają tajemnicę Bożego Narodzenia. O samym Orszaku Trzech Króli w Bukownie możemy przeczytać w tygodniku Niedziela.

4. Z przyczyn losowych konieczne było odwołanie wizyty duszpasterskiej w środę przy ul. Niepodległości 4. Kolęda w tym bloku odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

Bardzo prosimy o zgłaszanie adresów rodzin, które nie mogły przyjąć kapłana w ustalonym terminie.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty śp. Stanisław Kaleta i Maria Broda. Prośmy dla nich w modlitwie o Miłosierdzie Boże.