«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017

1. W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto Dziękczynienia za Bożą opiekę nad naszą ojczyzną. Po Mszach świętych zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.  W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii. Za tydzień natomiast w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: poniedziałek-p. Binięda, wtorek-p. Daneccy, środa-r. Bartos, czwartek-r. Jędrej, piątek-p. Cygańscy, sobota-pani Piechowicz, niedziela-pani Kubańska.

4. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła i jego otoczenia paniom i panom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego, którzy przybyli w liczbie 9 osób, dzięki czemu w 3 godziny udało się wykonać sporo pracy. Wdzięczność wyrażam także tym, którzy wspomagali parafię w ciągu tygodnia. O pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę proszę parafian z ul. Wyzwolenia.

5. Dziękuję także za przygotowanie czerwcowego Wieczoru Uwielbienia i za wspólną modlitwę.

6. Na naszej stronie internetowej oraz na stronie diecezji sosnowieckiej możemy obejrzeć galerię zdjęć z ostatniego IV Motocyklowego Zlotu Papieskiego oraz z piątkowego wyścigu rowerowego w ramach Parafiady Regionalnej w Bukownie.

7. Wczoraj zmarła nasza parafianka śp. Marta Skręt. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00.

8. Zwolniła się intencja mszalna w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00.