«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 02.07.2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Niech trwające wakacje staną się okazją do odpoczynku i do pogłębienia naszej wiary. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. W czasie wakacji Msze Święte w naszej świątyni sprawowane są według następującego porządku: w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i 16:00, w dni powszednie o godz. 18:00.

3. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ulic Górniczej, Jodłowej, Lipowej, Mickiewicza, Sienkiewicza i Powstańców Śląskich za sprzątanie świątyni. Na następną sobotę prosimy Parafian z ulic Reymonta, Spacerowej, Bukowej i Krasickiego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18:00 Msza Święta, następnie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek spowiedź święta od godz. 17:00, potem o 17:45 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Święta.

5. W najbliższy poniedziałek, przypada święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek, przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej a w sobotę w liturgii wspominamy św. Jana z Dukli.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

7. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu figurę przyjmują Rodziny: w poniedziałek – Kyzioł, we wtorek – Demscy, w środę – Detko, w czwartek – Baran, w sobotę – Krawiec. W piątek jest wolny termin. Módlmy się, by nie było zamkniętych drzwi, by wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

8. W miniony czwartek pochowaliśmy w wieku 63 lat śp. Zbigniewa Czerwiec. Polecajmy Go miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzmy dobrej niedzieli, obfitej w Boże łaski i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!