«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 09.07.2017

1. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ulic Reymonta, Spacerowej, Bukowej i Krasickiego za sprzątanie świątyni. Na następną sobotę prosimy Parafian z ulic Ks. Zelka, Mostowej i Miarki.

2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary oraz nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. W czasie wakacji Msze Święte w niedziele sprawowane są o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i 16:00, natomiast w tygodniu o godz. 18:00. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą św. od godz. 17:30 .

3. W czwartek przypada 13. dzień miesiąca poświęcony Matce Bożej z Fatimy. W naszym kościele o godz. 18 00 będzie sprawowana Msza Święta z kazaniem, następnie nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę, 16 lipca na prośbę Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc w odbudowie wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

6.  Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki z Olkusza na Jasną Górę, która odbędzie się od 9 do 13 sierpnia. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie fioletowej z naszego dekanatu.

7. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu figurę przyjmują Rodziny: w poniedziałek – Kędzior, we wtorek – Zalewscy, w środę – Krawiec, w czwartek – …………………, w piątek – Jarosz, w sobotę – Trzcionkowscy. Módlmy się, aby wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

 

Wszystkim parafianom, miłym gościom życzmy dobrej niedzieli, obfitej w Boże dary, udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!