«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 16.07.2017

1. Przeżywamy 15. Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Na prośbę Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc w odbudowie wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Bardzo dziękujemy Parafianom z ulic Ks. Zelka, Mostowej i Miarki, którzy w licznej grupie posprzątali wczoraj świątynie. Na następną sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu Parafian z ulicy Borowskiej, Cichej, Krótkiej, Skwer, Słowackiego i Sawickiej.

3. Dziękujemy również nowożeńcom Kindze i Dawidowi za ufundowanie kwiatów do kościoła. W ich intencji będziemy się modlić w najbliższą środę podczas nowenny.

4. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po Mszy św.wobec Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki z Olkusza na Jasną Górę, która odbędzie się od 9 do 13 sierpnia. Zachęcamy do pielgrzymowania w grupie fioletowej z naszego dekanatu.

6. W przyszłą niedziele, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.W tym tygodniu figurę przyjmują Rodziny: w poniedziałek – Stawarz, we wtorek – Kuniccy, w środę – Latos, w czwartek – Pani Surma, w piątek – Lekston, Szulewa, w sobotę – Krampus, w niedzielę – Basta. Módlmy się, aby wszystkie rodziny z naszej parafii zaprosiły Maryję do siebie.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła ŚP. Genowefę Spyra. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Naszym parafianom, miłym gościom życzmy spokojnej niedzieli, obfitej w Boże dary, udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku. Wszystkim życzymy błogosławionego, dobrego i pięknego tygodnia. Szczęść Boże!