«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 23.07.2017

1. Przeżywamy 16. Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

2. Serdecznie dziękujemy s. Gabrieli, Pani Irenie z ul. Słowackiego i Pani Bożenie z ul. Cichej , które w ostatnią sobotę sprzątały nasz kościół, przygotowując go na dzisiejszą niedzielę. Na następny tydzień prosimy o pomoc parafian z ulicy 1 Maja – bloki.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim, zniszczonej na skutek pożaru. Na ten cel złożyliśmy 1337 zł.

4. W tym tygodniu w liturgii patronują nam: w poniedziałek – św. Kinga, we wtorek – św. Jakub, Apostoł i św. Krzysztof, w środę – św. Joachim i Anna, Rodzice Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę – św. Marta. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego Niedziela.

6. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej.W tym tygodniu figurę przyjmują Rodziny: w poniedziałek – Lachor, we wtorek – Chmura, w środę – Dolezy, w czwartek – Janik, w piątek – p. Stefania Wąż, w sobotę –p. Bonecka, w niedzielę – Ptasińscy. W zakrystii cały czas można się zapisać na przyjęcie figury Matki Bożej Fatimskiej do swojego domu.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności ŚP. Alinę Michalik i ŚP. Jadwigę Kalman. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu.

Naszym parafianom, miłym gościom życzymy dobrej niedzieli, obfitej w Boże łaski i dobrego i pięknego tygodnia. Szczęść Boże!