«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 26.01.2014

1. Dziękujemy za sprzątanie świątyni parafianom z ul. Niepodległości 1-5, a o taką pomoc prosimy w najbliższą sobotę parafian z ul. Niepodległości 6-10.

2. W imieniu dyrekcji MOK i Przedszkola Miejskiego nr 1 zapraszamy do obejrzenia w dniu 29 stycznia (środa), o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK jasełek w wykonaniu dzieci z wspomnianego przedszkola (plakat przy wejściu), a w następną niedzielę zaprezentują je nam w świątyni o godzinie 10.30 dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek.

3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 dzieci klas drugich z rodzicami. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie świec.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. będzie po porannej Mszy św.

5. W związku z zakończeniem wizyty duszpasterskiej od najbliższego poniedziałku przywrócona zostaje Msza św. o godzinie 18.00. Już teraz informujemy, że w okresie ferii zimowych Eucharystia będzie sprawowana w dni powszednie tylko wieczorem.

6. W następną niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie świec. Prosimy o ich zabezpieczenie przed spływającym woskiem. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Przed wejściem do kościoła będą zbierane ofiary na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

7. Serdecznie dziękujemy za przekazanie w ubiegłym roku odpisu 1% od podatku dla naszych dzieci i młodzieży. Uzyskana, nieco niższa niż poprzednio kwota, jak co roku zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu dzieci i młodzieży na Finały Międzynarodowej Parafiady w Warszawie. Przypominamy, że nasi reprezentanci w ubiegłym roku zajęli wysokie II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Prosimy także i w tym roku o odpis 1%, który wspomoże działalność na rzecz naszych młodych parafian. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać ze stolika bileciki z wszystkimi koniecznymi danymi.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zygmunt Strój. Z ufnością w Boże Miłosierdzie powierzamy go w modlitwie naszemu Panu.