«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 30.07.2017

1. Serdecznie dziękujemy parafiankom z ul. 1 maja – bloki oraz siostrze Angeli i p. Małgorzacie za pomoc w sprzątaniu świątyni. Wdzięczność wyrażam także sąsiadowi panu Janowi i siostrzeńcowi Piotrowi za okazane wsparcie w trzydniowych pracach nad uporządkowaniem placu kościelnego. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ul. Maja numery parzyste (sobota, godz. 9.00).

2. Rodziny przyjmujące w najbliższym tygodniu Matkę Boską w jej fatimskiej figurze: poniedziałek – p. Filińscy, wtorek – p. Łaskawiec, środa – p. Kaczmarzyk, czwartek – p. Sikora, piątek – r. Dudek, sobota – p. Jarvis, niedziela – p. Krasińska. Od poniedziałku 7 sierpnia – wolne terminy.

3. We wtorek przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy własnym poświęceniem i ofiarą życia walczyli o naszą wolność. W miesiącu sierpniu zachęcamy do całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

4. Zbliża się termin pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w niej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Podajemy adres zamieszkania i pesel. Opłata pielgrzymkowa wynosi 50 zł, a opłata za autokar powrotny zostanie podana na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele w Bolesławiu o godzinie 16.00 (z Mszą św.).

5. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się po wieczornej Eucharystii o powołania, w piątek od godziny 9.00 będzie wizyta u chorych, a o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę będzie wyjątkowo Msza św. o godzinie 7.00 z uwagi na cześć oddawaną Niepokalanemu Sercu N. M. P.

6. Zainteresowanych muzyką organową informujemy, że w naszej Diecezji rozpoczyna się dzisiaj w katedrze w Sosnowcu o godz. 19.00 III Zagłębiowski Festiwal Organowy. Do 1 października obejmie on 14 koncertów. Program podajemy w tablicy ogłoszeń. Dostępny jest też na stronie internetowej Diecezji.

7. Dziękujemy kierowcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli naszych misjonarzy rekordową, jak do tej pory kwotą 3083 zł.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Franciszek czub. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 14.00.

9. Na stronie internetowej parafii można obejrzeć film ukazujący organizację i przebieg naszej Parafiady.