«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 13.08.2017

1. W środę i piątek dostarczono nam 8 ławek, fotele i pulpit do prezbiterium. 4 spośród ławek, będą stanowiły stałe wyposażenie, a 4 pozostaną w rezerwie w zakrystii i w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i będą dostawiane w razie potrzeby przy większych uroczystościach i większej liczbie asysty. W wersji stałej daje to 23 miejsca siedzące dla asysty i 1 dla celebransa. W wersji „dostawianej” otrzymujemy dodatkowo 18 miejsc. Za około 3 tygodnie zostaną dostarczone pozostałe elementy wyposażenia prezbiterium, a mianowicie 2 pulpity na lekcjonarz i ewangeliarz, stolik pod kielich i ampułki, 4 taborety dla nowożeńców i 2 klęczniki. W dalszej kolejności dostarczone będą meble do zakrystii (stare już się rozpadają, a nadto nie pozwalają na właściwe przechowywanie ornatów, które powinny wisieć na wieszakach). Parafii uregulowała już należność za pierwszą fakturę w kwocie 50 tysięcy zł, a do końca roku mamy czas na zapłatę raty też w kwocie 50 tysięcy złotych. Dziękujemy przy okazji wszystkim, którzy doceniają to, jak zmienia się wnętrze naszej świątyni i materialnie wspierają to dzieło.

2. Dziękuję serdecznie parafianom z ul. 1-maja numery nieparzyste za sprzątanie kościoła, a proszę o to w tym tygodniu parafian z ul. Kościuszki. Wdzięczność wyrażam za wszelkie prace wykonane w świątyni i w jej otoczeniu.

3. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Marian Kolka i Jan Cieślik. W modlitwie polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. . Msze św. będą według niedzielnego porządku. O godzinie 9.00 odprawimy Eucharystię za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, w tym za poległych, a między nimi za śp. kaprala Grzegorza Noska. W Eucharystii weźmie udział delegacja żołnierzy z 6 batalionu Logistycznego im. Gen. Dywizji Ignacego Prądzyńskiego z Krakowa, będącego częścią 6 Brygady Powietrzno-Desantowej. Podczas Mszy świętych poświęcimy kwiaty i zioła.

5. W imieniu ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego dziękujemy rodzinom, władzom miejskim i kierownictwu MOSiRu za gościnę udzieloną pielgrzymom Pielgrzymki Chrzanowskiej. Niech Bóg wynagrodzi Wam za dobre serce! List ks. arcybiskupa umieściliśmy w tablicy ogłoszeń.

6. Rodziny przyjmujące w tym tygodniu Matkę Boską Fatimską: dziś – r. Samel, poniedziałek – r. Probierz., wtorek – r. Skubis, środa – r. Byczek, czwartek – r. Serda, piątek – r. Kocot, sobota – r. Lekston, niedziela – r. Jaźwińskich.