«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 27.08.2017

1. Serdecznie dziękujemy paniom i panom, którzy w poniedziałek podczas kilkugodzinnej pracy pomogli wygrabić trawniki wokół Kościoła. Wdzięczność wyrażamy także parafianom ze Starczynowa za czwartkową liczną obecność przy sprzątaniu świątyni. W tym tygodniu proszę o to w sobotę od godziny 9.00 parafian z ul. Leśnej (od Kolejowej do przejazdu), Kolejowej, Starczynowskiej i Wygiełza.

2. Dziękujemy za ofiary, jakie dziś złożymy na wsparcie poszkodowanym w nawałnicach. Zostaną one jutro przekazane naszej Caritas do rozdysponowania zgodnie z potrzebami tych, którzy wówczas ucierpieli.

3. Od poniedziałku odprawiać już będziemy Eucharystię o godzinie 7:00.

4. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00, a wizyta u chorych od godziny 19.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. po Mszy św. z godziny 7.00. Natomiast wznowiony po wakacyjnej przerwie wieczór uwielbienia będzie w następną sobotę 9 września po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Podobnie, jak przed rokiem, pragniemy w dniu 16 września 2017 roku wziąć udział w Diecezjalnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Można się zapisywać już od tej niedzieli. Podajemy adres, pesel i telefon. Opłata za autokar zostanie podana w czasie późniejszym i zależna będzie od liczby uczestników. Myślimy też o pieszej parafialnej pielgrzymce do Płok. Informacje o niej podamy w przyszłą niedzielę.

7. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – rodzina Kluczewskich, poniedziałek – r. Kasperkiewiczów, wtorek – r. Rudnickich, środa – r.Wyrozumskich, czwartek – pani Cieślik, piątek – rodzina Fałda, sobota – r. Gądek, niedziela – r. Kajda. Najbliższy wolny termin to 17 września.

8. Serdecznie dziękujemy dotychczasowej siostrze przełożonej sióstr Prezentek siostrze Angeli, która została przeniesiona do Częstochowy, za jej służbę w naszej wspólnocie parafialnej, zwłaszcza za jej zaangażowanie w liturgię. Na jej miejsce przychodzi siostra Helena, którą ponownie witamy w Bukownie.