«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 10.09.2017

1. W najbliższy wtorek o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. kaprala Grzegorza Noska z udziałem żołnierzy 6 batalionu Logistycznego im. gen. dywizji Ignacego Prądzyńskiego z Krakowa, który jest częścią 6 Brygady Powietrznodesantowej. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pochodzącego z naszej parafii i poległego w Iraku żołnierza.

 

2. Dziękujemy za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia i wspólną modlitwę. W najbliższą środę odprawimy nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. W związku z powyższym cotygodniowy różaniec z 17.30 będzie tym razem częścią tego nabożeństwa.
Zapraszamy wiernych do licznego w nim udziału.

 

3. W sobotę udamy się z pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd będzie z parkingu przy kościele o godzinie 6.30. Program pielgrzymki :
9.0 Msza Święta na ołtarzu polowym pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka
ok. 10.30 (po Mszy św.) wyjście na dróżki Pana Jezusa oraz na dróżki Matki Bożej.
ok. 16.00 zakończenie.

 

4. W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania: W czwartek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do sakramentu bierzmowania. Natomiast w sobotę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

5. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś-p. Urszula Rutkowska, poniedziałek-p. Władysława Hajduła, wtorek-p. Bronisława Skorus, środa-p. Danuta Zaręba, czwartek-r. Kuna, piątek-rodzina Jurga, sobota-p. Chechelska, niedziela-wolny termin, a potem najbliższy wolny termin to 29 września.

 

6. W ostatnią sobotę pochowaliśmy 2 nasze parafianki śp. Elżbietę Mól i Helenę Piskozub-Mazur. Polecamy je Bożemu Miłosierdziu.

 

7. W związku z sobotnimi pogrzebami w godzinach dopołudniowych, zmuszeni byliśmy odwołać sprzątanie kościoła o godzinie 9.00. Dziękujemy tym, którzy zadanie to wykonali w piątek po południu i w sobotę po godzinie 16.00. W najbliższą sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Szkolnej (bloki i domy prywatne) oraz Urzędowej.

 

8. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne naszej scholki parafialnej wszystkich chętnych do śpiewania w niej w następną niedzielę, 17 września o godzinie 10.15 na chórze naszej świątyni.

 

9. W najbliższe dni przystąpimy do drugiego etapu prac montażowych mebli do zakrystii i balustrady na chórze. Dziękuję panom, którzy w tych pracach pomagali w minionym tygodniu i prosimy ich o kolejną pomoc.

 

10. Podziękowanie Sióstr Karmelitanek z Gniezna:

Czcigodny Księże, przelew z Parafii św.Andrzeja Boboli z Bukowna w wysokości 4128zł został zaksięgowany. Z całego serca dziękujemy Drogiemu Księdzu i Parafianom za tak hojną pomoc. W każdej chwili doświadczamy Bożej opieki i ogromnej życzliwości ludzi, którzy na różny sposób spieszą nam z pomocą. Niech Jezus wynagrodzi Księdzu i Parafianom wielkoduszność i dobroć.
Pamiętamy o Was w modlitwie i serdecznie pozdrawiamy.
s. Małgorzata od Matki Bożej, karmelitanka bosa