«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą 16.02.2014

1. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Reymonta biorącym udział w sobotnim sprzątaniu świątyni. W tym tygodniu prosimy o tę pomoc parafian z ul. Mostowej i ks. Zelka.

2. Dziękuję za ofiary jakie w kwocie 1304 zł złożyliśmy w Ofiarowanie Pańskie na wsparcie zakonów klauzurowych.

3. Przypominamy narzeczonym o bliższym przygotowaniu do małżeństwa (tzw. Pre-Kanie), które rozpocznie się w następną niedzielę w Sławkowie w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 17.00. Następne takie przygotowanie będzie dopiero przed tegorocznym Adwentem.

4. W związku z zakończeniem ferii zimowych, od poniedziałku zostaje przywrócona Msza św. o godzinie 7.00.

5. Informujemy, że można już rezerwować Msze św. na rok 2015. W tym roku zajęte mamy już wszystkie Msze św. niedzielne i świąteczne, a do października także poranne. Jest to ważne przede wszystkim dla tych, którzy chcą zamówić Eucharystię związaną z konkretną datą.

6. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Edwarda Nurskiego i Józefa Krzemieńskiego. Ufając Bożemu Miłosierdziu pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. W piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. o Miłosierdziu Bożym, a po niej wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Do udziału w Eucharystii i nabożeństwie zobowiązani są uczniowie III klas gimnazjum. 

8. Odpowiadając na prośbę Starostwa Powiatowego informujemy, że Wydział Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa tegoż Starostwa organizuje wyjazd na XV Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH w dniu 18.03.2014 r. w Kielcach. Szczegółowe informacje podane są w tablicy ogłoszeń.