«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą 23.02.2014

1. Dziękuję najserdeczniej za sprzątanie świątyni parafianom z ul. Ks. Zelka i Mostowej. Proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki.

2. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.

4. W pierwszą niedzielę marca odprawimy po każdej Eucharystii comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. Zbliża się Wielki Post. W przyszłym tygodniu mamy Środę Popielcową. Prosimy już dzisiaj o przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w następny piątek Żywy Różaniec.

6. W piątek pochowaliśmy naszą parafiankę śp. Zofię Szczęsną. Wczoraj natomiast odbył się w Olkuszu pogrzeb śp. pana Feliksa Cieślika-oświęcimiaka, którego wielu z nas kojarzy przede wszystkim z Mszami w intencji Ojczyzny, gdyż wtedy pojawiał się pośród nas na wózku inwalidzkim. W modlitwie polecamy ich Bożemu Miłosierdziu. 

7. Z uwagi na to, że wokół naszej świątyni masowo zaczynają kiełkować krokusy i inne kwiaty cebulkowe prosimy, by nie wchodzić na trawniki, bo to grozi ich zadeptaniem. Zwłaszcza te pierwsze są na tle trawy bardzo dobrze zamaskowane i trudno je dostrzec, więc niebezpieczeństwo ich zniszczenia jest bardzo duże. Prośbę naszą kierujemy przede wszystkim do rodziców przychodzących na Mszę św. z małymi dziećmi.