«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą 02.03.2014

1. Wdzięczność wyrażam wszystkim parafianom z ul. Kościuszki, którzy wzięli udział w sobotnim sprzątaniu świątyni. W tym tygodniu o pomoc prosimy parafian z ul. Miarki, Krasickiego, Sawickiej, Krótkiej, Pocztowej, Skwer, Cichej i Borowskiej.2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post, który trwa aż do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Msze św. z posypaniem głów popiołem będziemy sprawować o godzinie 9.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy o zachowaniu w tym dniu postu: wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dotyczy osób po 14 roku życia) i ograniczenia ilości posiłków(1 do syta i 2 lżejsze, dotyczy osób od 18 do 60 roku życia). W środę Popielcową będzie można zakupić tradycyjne skarbonki jałmużny wielkopostnej. Ta wielkopostna jałmużna będzie przeznaczona na wsparcie naszej młodzieży w ramach Parafiady 2014. Zachęcamy też nadal do odpisu na ten cel 1% podatku. Bileciki z niezbędnymi informacjami są wyłożone przy puszkach na gazety i kwiaty.

3. W związku z Środą Popielcową w tym tygodniu nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Normalnie natomiast (o godz. 17.30)będzie różaniec.

4. Wielki Post to czas pokuty, jałmużny i modlitwy. Dobrą okazją do tej ostatniej są typowe dla tego okresu liturgicznego nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w naszej świątyni w każdy piątek o godzinie 17.15, a Gorzkie Żale (z kazaniem pasyjnym) w niedzielę o godzinie 15.30. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 23 marca. 

5. W najbliższym tygodniu mamy również pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartekpo Mszy św. wieczornej odbędzie się zatem nabożeństwo eucharystyczne o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu o 16.30, o 17.00 będzie nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W czasie adoracji i Drogi krzyżowej będzie okazja do spowiedzi.

6. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu zakończyliśmy ogrzewanie kościoła. Łączne jego koszty wraz z oświetleniem wyniosły 15520 zł.

7. Z Parafii św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu organizowana jest pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Szczegółowe informacje podane są w tablicy ogłoszeń.

8. W ostatni piątek pochowaliśmy śp. Walerię Opioła, a w sobotę zmarł śp. Kazimierz Baćmaga. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polecajmy ich w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.