«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 24.09.2017

1. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa za liczny udział w sprzątaniu świątyni. Mamy nadzieję, że w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 równie licznie pomogą nam parafianie z ul. Lipowej. Powstańców Śląskich, Mickiewicza, Sienkiewicza, Górniczej i Jodłowej.

2. W piątek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu oraz początek nabożeństw październikowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w niedzielę o godzinie 15.30, a w dni powszednie o 17.30. W kaplicy przy ul. Leśnej różaniec z udziałem kapłana będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 17.15.

3. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – r. Kondek, poniedziałek – r. Krzemień, wtorek – p. Swędzioł, środa – r. Poskart, czwartek – r. Korfel, piątek – p. Bykowska z rodziną, sobota – r. Chyckich, niedziela – r. Nocoń, a potem najbliższy wolny termin to 11 i 12  października.

4. W związku z akcją opasania naszych granic modlitwą różańcową, prosimy o zgłaszanie  się ewentualnych chętnych na wyjazd do kościołów granicznych w nieprzekraczalnym terminie do najbliższej środy. Biorąc pod uwagę odległości, wyjazd może kosztować nawet do 2 tys. zł. Nieopłacalne jest zatem organizowanie pielgrzymki, jeśli nie będzie 50 chętnych osób (wtedy będzie 40 zł od osoby za przejazd).

5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana śp. Monika Skubis i Jan Tokarczuk. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.