«

»

Ogłoszenia duszpasterskie Na XXVI Niedzielę Zwykłą 01.10.2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie sprawować będziemy o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.30. W związku z powyższym kancelaria parafialna będzie we wtorek i czwartek czynna w godzinach od 16.00 do 17.00.

2. Dyżury w przewodniczeniu modlitwie różańcowej:

  • poniedziałek: siostry Prezentki
  • wtorek: dzieci ze Szkoły Podstawowej
  • środa: Żywy Różaniec
  • czwartek: klasy III SP, przygotowujące się do I Komunii Świętej
  • piątek: młodzież z gimnazjum

 

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone po Mszach świętych będą przeznaczone na Caritas. Za tydzień natomiast wesprzemy w ten sam sposób Fundację dzieło Nowego Tysiąclecia w związku z kolejnym Dniem Papieskim.

4. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek i piątek nabożeństwa o powołania i do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone będą z różańcem. Natomiast nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. będzie w sobotę po porannej Mszy św. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 17.00. Od tej też godziny służyć będzie w konfesjonale. Od godziny 9.00 będzie wizyta u chorych.

5. W związku z niewielką liczbą osób chętnych do wyjazdu do kościołów granicznych na różaniec w intencji Ojczyzny, nie zdecydowaliśmy się na wynajęcie autokaru. W naszym kościele nabożeństwo będzie połączone z tzw. Wieczorem uwielbienia i trwać będzie w godzinach od 14.00 do 16.00. Rozważymy i odmówimy w tym czasie wszystkie 4 części różańca. Zapraszamy naszych parafian do włączenia się w tę wielką narodową modlitwę  za nasz kraj.

6. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – r. Nocoń, poniedziałek – r. Kubańskich, wtorek – r. Pietrzyk, środa – r. Chabrzyk, czwartek – r. Dąbek, piątek – r. Kalinowskich, sobota – r. Walczak, niedziela – r. Mistela, a potem najbliższy wolny termin to 25  październik. Cieszy nas, że do tej pory nie było w peregrynacji żadnego dnia przerwy.

7. W minionym tygodniu odeszły do Pana dwie nasze parafianki: śp. Janina Mantykowska i Maria Ślusarek. Pogrzeb pani Marii będzie w poniedziałek o godz. 10.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Dla pragnących uczestniczyć w pogrzebie będzie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem o godzinie 8.30.

8. Dziękuję paniom z „Działek” za liczny udział w sprzątaniu świątyni i jej otoczenia. Proszę o pomoc w tym tygodniu parafian z ul. Wyzwolenia.