«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 08.10.2017

1. Na prośbę ks. Adama Ślusarka i jego rodziny dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wraz ze mną wzięli udział w pogrzebie jego mamy w ostatni poniedziałek w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. W środę natomiast pochowaliśmy śp. Grzegorza Guzy. Naszych zmarłych parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu.

2. W ubiegłą Niedzielę Miłosierdzia ofiarowaliśmy na Caritas 903 zł. Dziś natomiast po Mszach świętych zbierane są ofiary w ramach Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszej modlitwie w ramach ogólnopolskiej akcji „Różaniec do granic”. Podziękowanie to kierujemy zarówno do tych którzy udali się jako pielgrzymi indywidualnie do wybranych kościołów, jak i do parafian modlących się w naszej świątyni.

4. W tym tygodniu przypada 100 rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. 13 października (piątek) gromadzimy się więc na nabożeństwie fatimskim. Różaniec będzie normalnie o 17.30, a potem Eucharystia i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

5. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – r. Mistela, poniedziałek – r. Piekarz, wtorek – r. Urbańskich, środa – r. Maroszek, czwartek – p. Bożena Boduszek, piątek – r. Wróblewskich, sobota – r. Kucharek, niedziela – wolny termin. Następny wolny dzień to 25 października.

6. Dziękuję parafiankom z ul. Wyzwolenia, którzy pomogli posprzątać wczoraj kościół. Proszę o to w najbliższą sobotę parafian z ul. Niepodległości 1-5.