«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 15.10.2017

1. Serdecznie dziękuję parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc w porządkowaniu placu kościelnego. Było ponad 20 osób, co umożliwiło nie tylko wygrabienie trawników (70 120-litrowych worków), ale też ich skoszenie. Wdzięczność wyrażam również parafianom z ul. Niepodległości 1-5 za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o taką pomoc parafian z ul. Niepodległości 6-10.

2. Dziś odbywa się w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii oraz przystępujących do Komunii św. W związku z powyższym prosimy, aby panowie opuszczali kościół wejściem przy drzwiach prowadzących na chór (od 1 Maja), a panie wejściem od strony ul. Kościuszki. Ułatwi to ministrantom liczenie.

3. W ubiegłą Niedzielę w ramach Dnia Papieskiego ofiarowaliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 1614 zł. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia, a w piątek uczcimy Boże Miłosierdzie. Koronkę zmówimy bezpośrednio po różańcu.

5. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – wolny termin, poniedziałek – r. Maj, wtorek – r. Fraś, środa – r. Włodarczyk, czwartek – r. Gęsiarz, piątek – p. Bożena Boduszek, sobota – r. Łypaczewskich, niedziela – r. Wiśniewskich. Następny wolny dzień to 27 października.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego na rok 2018 w cenie 5 zł.