«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10.2017

1. Dziękuję serdecznie za wczorajsze sprzątanie świątyni. W tym tygodniu proszę o to parafian z ul. Reymonta. Wdzięczność wyrażam panu Poldkowi za naprawę w kilku miejscach kostki brukowej, a pani Grażynie za pomoc w pracach w ogrodzie. Posadziliśmy tam 520 cebulek tulipanów i uzupełniliśmy łączkę krokusów o 1410 cebulek.

2. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dzisiaj – r. Wiśniewskich, poniedziałek – rodzina Fiema, wtorek – r. Piech, środa – r. Izdebskich, czwartek – r. Szewczyk i Janik, piątek – r. Mól, sobota – r. Wyrwas, niedziela – pani Jadwiga Czekaj. Pierwszy wolny termin to 31 październik.

4. W zakrystii są do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego na rok 2018 z wizerunkami świętych w cenie 5 zł.

5. Ponawiamy naszą prośbę o szanowanie ławek. Wskazują przecież  na to naklejki na klęcznikach. Niestety, po wakacjach dwa z nich zostały porysowane (być może piaskiem przylepionym do butów) do litego drewna. Wystarczy teraz, że dostanie się tam odrobina wilgoci i dąb zacznie w tym miejscu czernieć. Szanujmy naszą wspólną własność, która tak wiele kosztowała parafię.

6. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klasy III gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Wszystkich serdecznie zapraszamy przypominając zarazem o koniecznej obecności.

7. W sobotę pochowaliśmy śp. Teresę Sokołowską. Polecajmy Ją w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu.

8. Wybierając się na Mszę św. w przyszłą niedzielę (29 października), pamiętajmy o zmianie czasu. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu.