«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 29.10.2017

1. W ubiegłą niedzielę nasza parafia złożyła na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne 2862 zł. To najwyższa jak do tej pory taca przez ostatnie lata na ten cel. Dziękujemy parafianom za hojne serca.

2. W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Msze św. w kościele będą sprawowane o godzinie 7.30, 9.00 i o 16.00. Eucharystia na cmentarzu parafialnym odprawiona będzie o godzinie 11.00. Poprzedzi ją procesja za zmarłych z wypominkami o godzinie 10.30. Taka sama procesja odbędzie się na cmentarzu komunalnym o godzinie 12.30. Bezpośrednio po niej, ok. 13.00 w kaplicy cmentarnej odprawi Mszę św. ks. proboszcz Jan Wadas z Parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bukownie Starym. Zwracamy się do parafian z prośbą o użyczenie pawilonu ogrodowego na cmentarz. Na cmentarzu parafialnym przy głównej bramie zbierane też będą ofiary na Seminarium Duchowne.

3. W środę, z uwagi na uroczystość, nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Ostatnia Msza św. będzie połączona z procesją za zmarłych wokół kościoła i modlitwą różańcową za parafian, którzy odeszli do domu Ojca w ciągu minionego roku. Ostatnią „dziesiątkę” odmówimy przy grobie ks. Zelka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami będzie można uzyskać odpusty za zmarłych. Warunki ich uzyskania zamieściliśmy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

6. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek po Eucharystii z godziny 9.00 będzie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo o powołania, w piątek od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi, w sobotę po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P., a wieczorem o 16.45 kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską: dziś – p. Jadwiga Czekaj, poniedziałek – p. Stanisława Poczęsna, wtorek – r. Siemieńskich, środa – r. Feliksik. Od czwartku do niedzieli są wolne terminy. Zajęta jest data 6 listopada, a potem wszystkie dni wolne.

8. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie świątyni parafianom z ul. Reymonta. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Mostowej. Ks. Zelka i Miarki.