«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 09.03.2014

1. Dziękuję za wczorajsze sprzątanie świątyni. Proszę o tę pomoc w tym tygodniu parafian z ul. 1 Maja – numery nieparzyste. Dziękuję także panom z zespołu remontowego za poniedziałkowe prace betoniarskie przy wylewce w magazynie na narzędzia gospodarcze przy kaplicy pogrzebowej. Obecnie oczekujemy na jej wyschnięcie i położenie płytek posadzkowych.

2. Wielu z nas pewnie zauważyło, że na cmentarzu parafialnym prowadzone były prace związane ze stopniem przy głównej alejce. Ponieważ wiele osób zainteresowanych wykonaniem bruku przy grobach swoich bliskich prosiło o kontakt z wykonawcą, zatem po konsultacjach z nim podaję numer pana Jerzego Piątka (691 533 443). W sprawach ewentualnych zleceń proszę się z nim kontaktować osobiście. W tym tygodniu powinniśmy natomiast rozpocząć prace przy tzw. krzyżu papieskim.

3. Prze wejściu do świątyni możemy zaopatrzyć się w skarbonki jałmużny wielkopostnej. Koszt jedne skarbonki odprowadzany do Caritas Diecezjalnej to 2 zł. Jałmużnę wielkopostną zebraną do skarbonki przynosimy do świątyni na sumę o godzinie 11.00 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (27 kwietnia). Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc ubogiej młodzieży biorącej udział w Parafiadzie 2014. Nadal prosimy o odpis 1% podatku. Bileciki z informacjami dostępne są przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Do nabycia są też paschaliki wielkanocne, z którymi przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty. Ich koszt to 5 zł, z czego 4 zł odprowadzamy na Caritas, a 1 zł pozostaje na cele charytatywne parafii.

4. W następną niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne. Już dziś za nie dziękujemy.

5. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dla nas dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodzice. Polecamy modlitwie naszych parafian zbliżające się rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie.

6. Miło nam poinformować, że nasze parafianki, uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie, Anna Bartman, Alicja Bieniek i Karolina Podgórska zajęły trzy pierwsze miejsca na etapie rejonowym XIII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego z Księgi Proroka Izajasza.

7. W tym tygodniu pochowaliśmy trójkę naszych parafian: śp. Kazimierza Baćmagę, Halinę Izdebską i Jerzego Kwietnia. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.