«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 19.11.2017

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Syrii. Wszystkim, którzy swym groszem podzielą się z naszym braćmi w wierze w Chrystusa, składamy serdeczne podziękowanie.

2. Wdzięczność wyrażamy także parafianom z bloków z ul. 1 Maja za prace porządkowe na rzecz wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu prosimy o pomoc parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste.

3. W ostatni piątek odbył się trzeci etap prac związany z montażem nowych mebli w zakrystii. Zyskaliśmy także nowy krzyż ołtarzowy, który w Wielkim Poście i w Wielki Piątek będzie krzyżem adoracyjnym. W ten sposób będzie się uzupełniał z metalowym krzyżem procesyjnym, który umieściliśmy w kaplicy św. Józefa. W efekcie tych prac zyskaliśmy także stolik, który używany będzie w liturgii chrzcielnej i podczas pogrzebów z urną.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Najświętszym Sakramentem podziękujemy Bogu za łaski otrzymane w kończącym się roku liturgicznym. Za dwa tygodnie rozpoczniemy kolejny adwent.

5. Marzyliśmy o tym, aby peregrynacja figury Matki Boskiej Fatimskiej trwała nieprzerwanie do13 października. I to pragnienie się spełniło. Wciąż jednak dużo jest praktykujących rodzin, które nie zaprosiły do siebie Matki Bożej. Przypominamy, że nadal jest taka możliwość. W tym tygodniu zaszczyt gościny ma w poniedziałek rodzina Bargieł i Zukierskich. Pozostałe dni są wolne.

6. W środę pochowaliśmy śp. Dariusza Oko, którego polecamy w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

7.  Oprócz prac, których efekty są doskonale widoczne, prowadzone są w parafii także takie, które nie wszyscy zauważą. W związku z katastrofalnym stanem technicznym instalacji odgromowej (4/6 instalacji w ogóle nie było sprawne), mając na uwadze dostosowanie do zaostrzonych norm przeciwpożarowych i bezpieczeństwa, podjęliśmy w trybie pilnym decyzję o remoncie kapitalnym tej instalacji. W ubiegłym tygodniu definitywnie zakończyliśmy etap związany z częścią przy i podziemną. Wymagało to ogromu prac choćby przy wykopach. Wymienione zostały przewody odprowadzające (taśmy widoczne na ścianach), zabudowano nowe złącza kontrolne, obejmy rynnowe, wbito w grunt na głębokość ponad 3 m i połączono ze starą instalacją 12 szt. szpilek odgromowych, ułożono w gruncie 70 m bednarki. Koszt prac zamknął się kwotą 4 tys. zł. Na przyszły rok planujemy drugi etap, który będzie obejmował wymianę instalacji na ścianach zewnętrznych łącznie z połączeniami na dachu, połączenie (na strychu) metalowej konstrukcji dachu z instalacją uziemiającą, przystosowanie instalacji elektrycznej do współpracy z instalacją odgromową (zabudowa ochronników od przepięć) .

8. W piątek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla Rodziców, których dzieci przystąpią w maju do I Komunii św.

9. Wszystkich chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy Ołtarzu zapraszamy do służby ministranckiej w naszej parafii. Zapisy przyjmuje ks. Tomek. Spotkanie dla kandydatów odbędzie się w kościele w piątek o godz. 16.30. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się również w piątek o godz. 17.00.

10. W sobotę o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.